Materiał Partnera

Dlaczego warto wybielić zęby u stomatologa?

Dlaczego warto wybielić zęby u stomatologa?

Piękny uśmiech to nasza najlepsza wizytówka. Białe i mocne zęby świadczą też o zdrowiu. Jeszcze do niedawna zabieg ich wybielania dostępny był tylko dla bardziej zamożnych klientów klinik stomatologicznych. Obecnie jest on popularny wśród różnych grup społecznych. Każdy z nas chce czuć się atrakcyjnie, a śnieżnobiały uśmiech to duży atut. Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów u dentysty?

Nieestetyczne przebarwienia na zębach

Spożywanie dużej ilości kawy i mocnej herbaty, palenie papierosów czy picie czerwonego wina to tylko niektóre czynniki, które powodują przebarwienia na szkliwie. Jednak nie tylko to co wkładamy do ust skutkuje ich powstawaniem. Za nieatrakcyjny kolor zębów odpowiadają także czynniki genetyczne, choroby trzustki, krwi lub zaburzenia hormonalne.  Przyczyną przebarwień mogą być także choroby zębów. Warto pamiętać, że ich barwa zmienia się wraz z wiekiem i z biegiem kolejnych lat kości stają się zwyczajnie ciemniejsze.

Różne techniki wybielania

W wielu drogeriach znajdziemy zestawy do domowego wybielania zębów. Jednak ich skuteczność w usuwaniu przebarwień nie jest zbyt duża. Co prawda różnica jest zauważalna, ale problem szybko powraca, często ze zdwojoną siłą. Jak przekonuje pani Alicja Brzeska- uznana dentystka i właścicielka Centrum Medycznego „Adent”- wybielanie zębów u stomatologa gwarantuje o wiele lepsze i bardziej długotrwałe efekty. Lekarz może zaproponować nam zabieg w gabinecie lub przygotować dla nas nakładki do domowego wybielania. Pierwsza metoda jest bardziej popularna, ponieważ zapewnia rezultat widoczny od razu po wykonaniu zabiegu. Nakładki z kolei lepiej sprawdzą się u osób, które cierpią z powodu nadwrażliwości zębów.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Dobry stomatolog nie podejmuje się wybielania zębów bez uprzedniej konsultacji. Podczas wizyty sprawdzany jest stan uzębienia pacjenta i- o ile nie ma żadnych przeciwwskazań- dentysta decyduje o wykonaniu zabiegu. Przedtem jednak konieczne będzie oczyszczanie zębów, które polega na usunięciu kamienia nazębnego i osadu oraz ich piaskowanie, które pomoże w wygładzeniu powierzchni kości. Profesjonalne wybielanie zębów wymaga zastosowania metody naświetleniowej. Stomatolog nakłada na zęby i dziąsła specjalistyczny preparat, którego działanie uaktywnia się pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Pojedynczy zabieg trwa około 20 minut, a efektami można cieszyć się od razu po jego zakończeniu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Na wybielanie zębów nie może pozwolić sobie każdy. Istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Stomatolog nie przeprowadzi zabiegu u osób poniżej 16 roku życia, u kobiet ciężarnych oraz u pacjentów z silną nadwrażliwością zębów, z licznymi ubytkami i zaawansowaną chorobą próchnicową.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz