Materiał Partnera

Dlaczego warto współpracować z agencją pracy?

Dlaczego warto współpracować z agencją pracy?

Każdy młody człowiek po ukończeniu szkoły albo każdy zredukowany pracownik wie, z czym się kojarzy żmudne poszukiwanie pracy – chodzenie na rozmowy, słuchanie zapewnień, że oddzwonią, wysyłanie dziesiątek CV do firm itd… Na szczęście wcale nie musisz być na to skazany. A to dzięki agencji pracy, która pomoże Ci szybko znaleźć nowe zatrudnienie odpowiadające Twoim oczekiwaniom.

 Nie wiadomo dlaczego tak popularne na zachodzie agencje pracy nie cieszą się taką samą popularnością w Polsce, kiedy akurat to właśnie agencje są najbardziej efektywną formą poszukiwania pracy i pracowników. Nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas na przeglądanie tysięcy ofert, pomagają także znaleźć stanowisko odpowiednie do naszych oczekiwań i kompetencji. Tym bardziej dziwi, że często traktowane są jako ostateczność, zważywszy jakimi możliwościami dysponują w znalezieniu zatrudnienia swoim klientom.

 Jakie ma zalety współpraca z agencją zatrudnienia?

 Dla pracowników główną zaletą agencji pracy jest możliwość jednoczesnego dotarcia do wielu ofert pracy, dotyczących rozmaitych stanowisk, branż, a także do rozmaitych form zatrudnienia. Można starać się zarówno o stałą prace jak i tymczasową. Agencje działają też na zlecenie firm, które nie są w stanie zrealizować dużych projektów rekrutacyjnych i zlecenie tego zewnętrznej firmie jest dla nich wygodnym rozwiązaniem, z pełną gwarancją profesjonalnie przeprowadzonej rekrutacji i dobrania odpowiednich kandydatów na stanowiska. Dzięki rozbudowanej bazie i licznym ofertom pracy, agencje mogą zaproponować różnorodne oferty odpowiednie do wymagań klienta.

 Profesjonalna obsługa

 Procesem rekrutacji zajmują się wykwalifikowani pracownicy. Agencja stara się, żeby kandydat otrzymał odpowiednie stanowisko nawet jeśli początkowo nie dostanie etatu, o który się ubiegał. Agencja współpracuje równocześnie z kilkoma klientami szukających pracowników na podobne stanowiska, więc zawsze może skierować aplikację kandydata na stanowisko w innej firmie.

 W czasie spotkania z kandydatem duży nacisk kładzie się na przyjazną atmosferę, są przeprowadzane testy osobowościowe, językowe i inne, żeby jak najlepiej wykorzystać wszystkie umiejętności do przyszłej pracy, dodatkowo konsultanci potrafią odpowiednio przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej u przyszłego pracodawcy.

 Jak dodaje pracownik agencji pracy Reppo: Agencje dysponują wieloma propozycjami pracy za granicą w krajach Unii Europejskiej i odwrotnie, jest wiele ofert dla obcokrajowców, którzy w Polsce szukają zatrudnienia w stoczniach, na budowach, w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub przetwórstwach. Co ważne dla pracowników i pracodawców, przy pośrednictwie w zatrudnianiu obcokrajowców agencje nie tylko szukają pracowników, dodatkowo pomagają też w uzyskaniu legalnego zatrudnienia i pobytu na terenie Polski.

 Jak znaleźć dobrą agencję pracy?

 Każde pośrednictwo w Polsce musi posiadać wpis do rejestru prowadzonego przez marszałka województwa, jest to potwierdzone certyfikatem wydawanym agencji. Po złożeniu aplikacji dane są odpowiednio zabezpieczone. Pośrednictwo zgłasza swoją bazę do GIODO (Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych) i w każdym momencie można wystąpić z prośbą o zablokowanie ich dalszego przetwarzania.

 Na koniec wypada tylko dodać, że agencja pracy musi dbać, żeby klient dostał solidnego pracownika, a kandydat znalazł solidnego pracodawcę, ponieważ tylko wtedy może liczyć na dobrą opinię w branży. 

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz