Materiał Partnera

Dlaczego warto walczyć o odszkodowanie z pomocą adwokata?

Dlaczego warto walczyć o odszkodowanie z pomocą adwokata?

Pomoc adwokata jest konieczna w wielu sytuacjach. Prawo jest zawiłe dla laików, więc nawet z pismem urzędowym warto odwiedzić mecenasa. Jeśli próbowaliśmy uzyskać wyższe odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, ale otrzymaliśmy odmowę, o tym fakcie musimy powiedzieć na pierwszym spotkaniu w kancelarii. Zatajanie pewnych spraw i szczegółów nie ma sensu.

Jak przygotować się na spotkanie z adwokatem?

Pierwsza wizyta trwa zazwyczaj około godziny. Musimy umówić się na spotkanie z odpowiednim wyprzedzeniem, żeby specjalista od prawa zarezerwował dla nas czas. Stawiamy się w kancelarii punktualnie i z kompletem dokumentów. Powinniśmy przygotować zestaw pytań, by uzyskać jak najwięcej informacji. Pierwsza konsultacja zazwyczaj jest stresująca, ponieważ nie wiemy, jak przedstawić problem w sposób jasny i konkretny. Jeśli na tę chwilę nie dysponujemy wszystkimi dokumentami, dostarczmy je na kolejne spotkanie lub prześlijmy e-mailem. Musimy przede wszystkim określić swoje stanowisko i wiedzieć czego potrzebujemy od mecenasa. Jeśli zależy nam na uzyskaniu wyższego odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego to adwokat, np. Kancelaria Adwokacka Jerzy Grys, musi wiedzieć, czy interesuje nas ugoda, czy sprawa sądowa. Jeśli wcześniej kontaktowaliśmy się w tej kwestii z ubezpieczycielem, to o wszystkim musimy powiedzieć na spotkaniu.

Czy warto w sprawie odszkodowania udać się do adwokata?

Jak najbardziej tak, ponieważ specjalista nie tylko zajmie się sprawą, ale określi wysokość należnego odszkodowania. Ubezpieczyciele zawsze wypłacają zaniżone kwoty, ponieważ osoby poszkodowane z reguły godzą się z otrzymaną sumą. Jest to ogromny błąd, ponieważ adwokat występuje z pismem do towarzystwa ubezpieczeniowego o należne środki, a jeśli nie uzyska satysfakcjonującej odpowiedzi, kieruje sprawę do sądu. Zwraca się do instytucji i placówek medycznych o stosowne dokumenty. Dlatego przygotowywanie pozwu, prowadzenie korespondencji z ubezpieczycielem oraz z innymi organami pozostawmy specjaliście.

Opracowanie:
Częstochowa, Partyzantów 4/6 lok. 4
tel. 605 030 790
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz