Materiał Partnera

Dlaczego warto ubezpieczyć własny dom lub mieszkanie?

Dlaczego warto ubezpieczyć własny dom lub mieszkanie?

Czy bezpieczeństwo ma jakąś cenę? Oczywiście, że pożary domów czy mieszkań to zdecydowana mniejszość nieszczęśliwych wydarzeń. Nie mniej jednak zdarzają się – co jakiś czas słyszymy o tym lub czytamy w różnego rodzaju wiadomościach, bądź znajomi opowiadają o takim wydarzeniu. Nikt z nas nie chce, żeby jemu się to przytrafiło – nie mniej jednak życzenia nie dają gwarancji bezpieczeństwa. Czy więc bezpieczeństwo nie jest bezcenne?

Po co ubezpieczać dom?

Na co dzień o tym nie myślimy (na szczęście), nie mniej jednak dobrze mieć świadomość potencjalnych zagrożeń dotyczących naszego domu lub mieszkania takich jak pożar, uderzenie pioruna, kradzież cennych i wartościowych przedmiotów czy używanego sprzętu AGD lub RTV. Dodatkowo – włamanie poza kradzieżą, wiąże się także z wymianą drzwi lub okien. Ponadto, w mieszkaniach może nam grozić zalanie mieszkania przez sąsiada, które może być dość problemowe w przypadku braku ubezpieczenia. W zależności od rodzaju zniszczeń wzrasta kwota, której potrzebujemy na zakup sprzętów czy remont. Szczególnie dramatyczna sytuacja to zniszczenie np. w wyniku pożaru całego majątku, który jest niespłacony.  Dlatego, choć to sporadyczne sytuacje, oszczędzanie na polisie się nie opłaca. Przy spotkaniu z pośrednikiem ubezpieczeniowym warto dokładnie czytać zakres ubezpieczeń i być świadomym, co rzeczywiście jest ujęte w kupowanym przez nas ubezpieczeniu, lub dodać stosowne klauzule, jak na przykład w przypadku budowy domu na miejscu zagrożonym powodzią.

Jakie korzyści wynikają z pakietów ubezpieczeniowych?

Przy ubezpieczaniu domu lub mieszkania warto rozszerzyć zakres ubezpieczeń. Dlaczego? Wiele agencji ubezpieczeniowych jak np. Asekuron oferuje całe pakiety ubezpieczeń: na dom, samochód czy na życie. Wiemy, jakie są statystyki dotyczące wypadków i na jakie ryzyko jesteśmy narażeni: niespodziewana sytuacja na drodze, kradzież, coraz liczniejsze akty wandalizmu, czy ostatnio coraz częściej zdarzające się przygniecenia samochodu drzewem w wyniku mocnych wiatrów. Dzięki takiemu pakietowi otrzymujemy zniżkę i możemy spać spokojnie.

Oczywiście, poza wyżej wymienionymi – podstawowymi polisami ubezpieczeniowymi, mamy cały zakres różnorodnych ubezpieczeń, w zależności od tego, czym się zajmujemy i czego potrzebujemy: ubezpieczenia na zdrowie i życie, majątkowe, komunikacyjne, finansowe, indywidualne, rolników, pracowników czy inne dodatkowe). Spokój i bezpieczeństwo nie mają ceny.

Opracowanie:
Wadowice, pl. Kościuszki 4
tel. 33 823 46 57
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz