Materiał Partnera

Dlaczego warto szkolić nauczycieli online?

Dlaczego warto szkolić nauczycieli online?

Doskonalenie zawodowe to nieodłączny element pracy każdego nauczyciela. Pedagodzy mają ustawowy obowiązek samokształcenia, który powinien być realizowany w ramach czasu pracy oraz ustalonego wynagrodzenia. Dokształcanie się ma na celu nieustanne podnoszenie kompetencji nauczyciela, co otwiera mu drogę do zawodowego awansu. Szkolenia dla pedagogów odbywają się w ośrodkach doskonalenia nauczycieli zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Dlaczego warto skorzystać z tego drugiego rozwiązania?

Pełna elastyczność w wyborze terminu

Terminy stacjonarnych szkoleń dla nauczycieli ustalane są zazwyczaj z kilkutygodniowym lub nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Można więc pomyśleć, że pedagodzy nie mają problemu z organizacją czasu wolnego tak, by móc wziąć w nich udział. Niestety nie zawsze tak jest. Wystarczy, że nauczycielowi wypadnie w tym dniu zastępstwo lub złapie go przeziębienie, a uczestnictwo w warsztatach może stanąć pod znakiem zapytania.

W przypadku szkoleń online takie ryzyko nie istnieje. Nauczyciel może wziąć w nich udział w dowolnym czasie. Jak informuje specjalista z NODN „Supernauczyciel” - kursy dostępne są na platformie, na którą można zalogować się w każdej chwili. Wystarczy tylko smartfon lub komputer z dostępem do Internetu, by zdobyć potrzebną wiedzę i nowe umiejętności. Nauczyciel ma również możliwość uzyskania dostępu do interesujących webinarów, zarówno tych transmitowanych na żywo, jak i już zarejestrowanych.Wygodna nauka we własnym tempie

Stacjonarne szkolenia grupowe prowadzone są tak, aby zmieścić się w wyznaczonym czasie. Duża ilość materiału do przyswojenia sprawia, że prowadzący narzuca szybkie tempo nauki, co nie dla każdego jest komfortowe. Korzystając z kursów online, nauczyciel może pracować w sposób, który ułatwi mu pochłanianie wiedzy, nawet jeśli oznaczałoby to kilkugodzinną naukę przed komputerem.

Dużą zaletą jest również możliwość powtórzenia całego materiału lub powrotu do bardziej skomplikowanych kwestii. Nauka online jest bardzo wygodna – można kontynuować ją w ulubionym fotelu z kubkiem gorącej kawy w ręce. Ten aspekt także stanowi dla nauczycieli dużą zachętę, by spróbować tej formy doskonalenia.

Bezpieczeństwo w dobie pandemii

Pandemia COVID-19 spowodowała ograniczenie kontaktów międzyludzkich oraz sprawiła, że coraz więcej szkoleń i spotkań służbowych przenosi się do Internetu. Kursy online są obecnie najbezpieczniejszą formą kształcenia nauczycieli, ale nie mniej efektywną. Do wyboru jest wiele różnorodnych szkoleń w ciekawej szacie graficznej. Po ich ukończeniu nauczyciel otrzymuje certyfikat, który stanowi potwierdzenie nabytych umiejętności.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz