Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto stawiać na ogrodzenia ze stali nierdzewnej?

Dlaczego warto stawiać na ogrodzenia ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna to jeden z najtrwalszych materiałów wykończeniowych różnych elementów budowlanych i wnętrzarskich. Nic dziwnego, że produkuje się z niej różnorodne poręcze, balustrady, konstrukcje wiat, elementy ławek i lamp ogrodowych czy setki innych przedmiotów. Wśród nich warto wyróżnić też ogrodzenia. Ze stali nierdzewnej tworzy się je między innymi w wersji kutej, także w odmianie nowoczesnej panelowej. Dlaczego warto stawiać ogrodzenia właśnie ze stali odpornej na korozję?

Wytrzymałość na wiele lat

Stal nierdzewna jest tak chętnie wykorzystywana do produkcji ogrodzeń dlatego, że świetnie wytrzymuje wszystkie warunki pogodowe. Niestraszny jest dla niej deszcz, wilgoć, upał i promieniowanie UV, a także silne porywy wiatru. Stal nierdzewna gwarantuje również stabilność swojej konstrukcji – nie starzeje się, nie ulega odkształceniom, wytrzymuje mocne uderzenia i ciężko ją zarysować. Dzięki temu ogrodzenia ze stali nierdzewnej bez utraty swoich wyjściowych parametrów technicznych są w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. Konserwację wystarczy zaś wykonywać raz na kilkanaście miesięcy.

Dużą zaletą wyrobów ze stali nierdzewnej, w tym ogrodzeń i bram, jest to, że nie ulegają one korozji oraz są odporne na działanie kwasów środowiskowych. Spaliny samochodowe czy te pochodzące od komina domu, nie doprowadzają do powolnego uszkadzania struktury stali, a nawet jego powłok ochronnych i kolorystycznych. Stal może być bowiem pokrywana niebywale wytrzymałymi farbami proszkowymi w przeróżnych barwach.

Systemy ogrodzeniowe w różnej stylistyce

Dużą zaletą ogrodzeń ze stali nierdzewnej jest również to, iż można tworzyć je w każdym stylu architektonicznym. Najlepsi producenci oraz pracownie tworzące konstrukcje stalowe na zamówienie – tym zajmuje się firma PHU BACHORSKI – gotowe są na wytwarzanie ogrodzeń nowoczesnych panelowych, ogrodzeń przęsłowych, a nawet ogrodzeń kutych. Systemy grodzeniowe ze stali bez problemu można zatem dostosować do stylu domu skandynawskiego, klasycznego, industrialnego, dworskiego czy też rustykalnego. Stal świetnie łączy się przy tym z drewnem, gabionami, kamieniem naturalnym, skałami, ceramiką czy szkłem hartowanym. Możliwości projektowe są zatem niemalże nieograniczone.

Do niebywale wyjątkowych typów ogrodzeń stalowych zalicza się zaś ogrodzenia kute. Ich zdobnictwo tworzone jest w motywach gotyckich, roślinnych, art deco czy też z wykorzystaniem elementów charakterystycznych dla willi śródziemnomorskich. Wyroby kute podkreślają prestiż posesji i stają się małymi ogrodowymi dziełami sztuki. Nie oznacza to jednak tego, iż wersje stalowych ogrodzeń panelowych nie są polecane. Z nich można stworzyć naprawdę interesujące konstrukcje z modnymi wieżyczkami porośniętymi bluszczem czy z dodatkowymi panelami z perforowanych blach. Wszystko zależy zatem od naszych gustów, budżetu, a także efektu, który chcemy osiągnąć. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz