Materiał Partnera

Dlaczego warto spędzić urlop w górach?

Dlaczego warto spędzić urlop w górach?

Białka Tatrzańska jest uroczą podhalańską wioską. Znajduje się około 20 km od Zakopanego. Panują tu idealne warunki dla narciarzy i snowboardzistów. Wytyczonych jest tu kilka tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Większość wyciągów objętych jest jednym karnetem “Tatry Ski” w atrakcyjnej cenie. Nawet jeśli nie lubisz nie lubisz jeździć na nartach, nie będziesz się nudził w Białce.

Terma Bania

To nowoczesny kompleks, który składa się z zewnętrznych i wewnętrznych basenów. Wypełnione są mineralną wodą termalną. Temperatura wody jest bardzo przyjemna. Kształtuje się na poziomie 38 stopni Celsjusza. Można tutaj wspaniale odpocząć i wygrzać. Dlatego w sezonie turystycznym Terma Bania jest wypełniona po brzegi. Warto tutaj przyjechać szczególnie zimą. Za oknem pada śnieg, a Ty możesz się relaksować w ciepłej wodzie. Jest bardzo zdrowa. Składa się bowiem z dużej ilości żelaza, krzemionki, wapnia. Zawiera też magnez, siarczkę i potas. Dlatego wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne. Kompleks podzielony jest na dwie części: relaksu i zabawy.

Doskonałe miejsce do wypoczynku

Białka Tatrzańska oferuje szerokie zaplecze gastronomiczne i noclegowe. Warto zapoznać się z ofertą Toporów Hotel. Ma wieloletnie doświadczenie, działa już od 1992 roku. Pokoje hotelowe są bardzo wygodne i w pełni wyposażone. Każdy pokój jest z niezależną łazienką. Znajduje się w nim telewizor, radio, telefon i szybki Internet WiFi. Dostępne są pokoje jedno-, dwu- i trzy osobowe oraz luksusowe, przestronne apartamenty. Możesz też zarezerwować komfortowe studia dwupokojowe.

Lodowy Zamek

Terma Bania oferuje jeszcze jedną ciekawą atrakcję, czyli Lodowy Zamek. Trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Cena za bilet dla dziecka kosztuje około 1 zł, a dla osoby dorosłej-10 zł. Konstrukcja zbudowana jest z lodu. Pojawia się w określonym terminie, jeśli czynniki pogodowe na to pozwalają. Jest to doskonała frajda dla najmłodszych turystów. Składa się z parteru, podziemi i piętra. Możesz tutaj podziwiać wyjątkowe, wyrzeźbione malowidła.

Dom do góry nogami

Niewielki, piętrowy domek jest bardzo oryginalny. Sufit pełni funkcję podłogi. To ciekawe wyzwanie dla błędnika. Z wyjątkiem schodów, wszystko jest tu na opak. Im bardziej starasz się iść w prostej linii, tym większy będziesz miał problem. Domek jest malowniczy i zadbany.

Pod Złotą Łyżwą

To doskonała herbaciarnia w Białce Tatrzańskiej. Herbata jest tutaj wyśmienita. Możesz też zamówić pyszne grzane wino. Serwowane jest z pomarańczą i przyprawami korzennymi. Na podwieczorek możesz wybrać doskonałe naleśniki, ciasta, ciasteczka, lody oraz rureczki z kremem.

Opracowanie:
Białka Tatrzańska, Środkowa 167a
tel. 18 265 44 18
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz