Materiał Partnera

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Prowadzisz własną działalność lub dopiero planujesz ją założyć? Warto pomyśleć o znalezieniu dobrego biura rachunkowego. Prowadzenie ksiąg rachunkowych i obsługa kadrowa to tylko cześć usług, które oferują dobre biura, a powierzenie doświadczonym księgowym opieki nad księgowością to nie tylko oszczędność czasu, ale również pewność, że rozliczenia zostaną wykonane poprawnie. Podpowiadamy, jakie usługi warto powierzyć biuru rachunkowemu.

Prowadzenie ksiąg

Oczywiście cześć  przedsiębiorców zajmuje się tym samodzielnie, niestety nauczenie się tego zając może sporo czasu, a przepisy zmieniają się często. Dobry księgowy musi być na bieżąco z przepisami, powierzając prowadzenie ksiąg rachunkowych biuru, oszczędzasz więc czas, który poświęciłbyś na przyswajanie nowych przepisów, a te pojawiają się każdego roku.

Ponadto, każde biuro rachunkowe prowadzące księgowość dla firm ma posiada obowiązkowo wykupione ubezpieczenie OC. Co daje to Tobie, jako przedsiębiorcy? Korzystając z usług takiego biura, nie odpowiadasz finansowo za błędy rachunkowe – szkody zostaną pokryte z polisy biura.

Obsługa kadrowa

Znalezienie dobrego pracownika potrafi zająć sporo czasu, ale podpisanie satysfakcjonującej obie strony umowy to niestety nie koniec obowiązków kadrowych. Każda firma zobowiązana jest do prowadzenia ewidencji czasu pracy i rozliczania płac, rozliczania urlopów i zwolnień lekarskich, wystawiania świadectw pracy. Kiedy pracowników tych jest więcej, potrafi to być problematyczne. Na szczęście biura rachunkowe, takie jak Biuro Rachunkowe Plus s.c. oferują przedsiębiorcom kompleksową obsługę kadrowo-płacową.

Do zadań związanych z obsługą kadrowo-płacową, którymi zajmują się biura rachunkowe, należą również:

  • prowadzenie pełnej dokumentacji kadrowo-płacowej,
  • kalkulacja wszystkich wynagrodzeń,
  • sporządzanie pełnej listy płac,
  • prowadzenie pełnych rozliczeń z ZUS,
  • sporządzanie odpowiednich rocznych kartotek wynagrodzeń pracowników danego szczebla, a także różnych deklaracji podatkowych,
  • oraz księgowość płacowa.

Sporządzanie deklaracji podatkowych

Prowadzenie rozliczeń podatkowych to kolejna z usług oferowanych przez biura rachunkowe. Obok rozliczania płac pracowników, każda firma musi także rozliczać się z Urzędem Skarbowym, czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli powierzymy naszą księgowość biuru rachunkowemu, mamy pewność, że rozliczenia te zostaną dopilnowane. Ponadto biura rachunkowe oferują również reprezentowanie firmy przed organami skarbowymi, co oszczędzi również Twój czas.

Pomoc w zakładaniu własnej działalności

Jeśli jesteś dopiero na etapie zakładania własnej firmy, warto udać się po pomoc do specjalistów. Biura rachunkowe oferują nowym przedsiębiorcom kompleksowa pomoc w zakładaniu działalności, tłumaczą i doradzają w najważniejszych kwestiach.

Powierzając usługi księgowe specjalistom, możesz być spokojny o:

  • pierwsze otwarcie ksiąg rachunkowych firmy,
  • opracowanie zakładanego pierwotnie planu kont (dostosowanie go do indywidualnych potrzeb rejestrującej jednostki),
  • pełną rejestrację wszystkich podmiotów gospodarczych.

Jak wybrać dobre biuro?

Poszukując dobrego biura rachunkowego, któremu powierzysz księgowość Twojej działalności, zwróć uwagę, czy wybrane biuro posiada licencję oraz wykupione obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Zwróć także uwagę na zakres usług, które oferuje dane biuro, a także jaki typ podmiotów gospodarczych obsługuje.

Warto też wybrać firmę z wieloletnim stażem, taką tak Biuro Rachunkowe Plus. Firmy takie posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w rozwiązywaniu nawet bardzo trudnych problemów, są też na bieżąco z ciągle zmieniającymi się przepisami.

Opracowanie:
Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierska 26a
tel. 41 266 44 76
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz