Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata podczas rozwodu?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata podczas rozwodu?

Klamka zapadła i postanowiłeś się rozwieść. Zapewne nie jest to najprzyjemniejszy czas w Twoim życiu, w szczególności, jeśli macie dzieci. Zastanawiasz się, czy w tej sytuacji skorzystać z usług adwokata, czy może lepiej załatwić sprawę samodzielnie? Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Ci zalety tego pierwszego rozwiązania. Serdecznie zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Poznaj pozytywne aspekty skorzystania z pomocy adwokata w procesie rozwodowym

Skoro decyzja została podjęta, to zapewne chciałbyś jak najszybciej zakończyć swój związek małżeński i rozpocząć nowe życie. Adwokat nie przyspieszy rozprawy sądowej, ale złoży kompletny pozew o rozwód. Samodzielne próby napisania go często kończą się uzupełnianiem braków formalnych, co powoduje, że sprawa przeciąga się w czasie. Pamiętaj, że specjalista zna obowiązujące prawo i jest profesjonalistą. Jeżeli próbowałbyś bronić się sam, to mogłyby ponieść Cię emocje, co w konsekwencji doprowadziłoby do przegrania sprawy, która była uważana za wygraną. Takie sytuacje mają często miejsce, gdy w związku doszło na przykład do zdrady współmałżonka. Adwokat pomoże Ci się przygotować do rozprawy i jeśli uzna, że ostateczne orzeczenie sądu jest dla Ciebie niekorzystne, to zaproponuje Ci złożenie odwołania.

Jak znaleźć odpowiedniego adwokata?

Jak widać, pomoc adwokata w sprawie rozwodowej niesie ze sobą wiele korzyści. Pamiętaj jednak, żeby nie decydować się na pierwszego prawnika znalezionego w internecie. Najpierw sprawdź, czy dana osoba specjalizuje się w prawie rodzinnym i poczytaj opinie na jej temat. Możesz skorzystać na przykład z usług Kancelarii Adwokackiej Bartosza Kacprowicza, której siedziba znajduje się w Lipnie w województwie kujawsko-pomorskim. Oferuje ona pomoc prawną m.in. w obszarze prawa rodzinnego, cywilnego, karnego, spadkowego, prawa pracy i gospodarczego. Wybierając ją, możesz liczyć na kompleksową obsługę prawną, która obejmuje udzielanie porad prawnych, sporządzanie pism i opinii prawnych oraz prowadzenie spraw.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz