Materiał Partnera

Dlaczego warto sięgnąć po kolagen rybi?

Dlaczego warto sięgnąć po kolagen rybi?

Firmy kosmetyczne prześcigają się w produkcji "cudownych" środków na zatrzymanie czasu i przedłużenie młodości. Jak to jednak często bywa, najlepsze efekty dają rozwiązania tradycyjne i naturalne. Tak jest w przypadku kolagenu rybiego, czyli pochodzącej z natury substancji, dzięki której można skutecznie przedłużyć młody wygląd skóry i zapewnić witalność oraz dobrą kondycję całego ciała.

Czym jest i jak działa kolagen rybi?

Dlaczego kolagen jest tak ważny dla organizmu ludzkiego? Kolagen rybi to odpowiednik ludzkiego kolagenu, stanowiącego główny składnik nie tylko naszej skóry, ale też całego ciała, w tym nerek, wątroby, żołądka i innych narządów. - wylicza ekspert ze sklepu z kosmetykami PiekneCialo.com. - Kolagen, jako substancja mająca niezwykłą zdolność wiązania cząsteczek wody, odpowiada za nawilżenie tkanek. Niestety, z wiekiem kolagenu zaczyna ubywać. Już po 25 roku życia można zauważyć pierwsze oznaki starzenia i pojawiające się zmarszczki świadczące o niedoborach kolagenowych. Suplementacja tego białka może więc pomóc uzupełnić jego braki w organizmie, a jest to możliwe właśnie dzięki kolagenowi rybiemu. Dlaczego akurat kolagen z ryb? Ponieważ to właśnie jego budowa strukturalna, czyli potrójna helisa, jest najbardziej zbliżona do ludzkiego kolagenu i znakomicie odpowiada naszemu DNA. Dzięki temu działa on znacznie efektywniej od kolagenu syntetycznego czy też pochodzenia wołowego lub wieprzowego, które nie wchłaniają się tak dobrze. Kolagen rybi z kolei jest bardzo dobrze przyswajalny i wspiera fibroblasty, pobudzając je do produkcji nowych białek. Preparaty najczęściej dostępne są w postaci proszku, warto jednak przy tym pamiętać, by jego składnikiem był kolagen pochodzący z ryb morskich, a dokładnie z ich skóry. Taka kombinacja wartościowych protein ze wspomagającą ich wchłanianie witaminą C to skuteczny, naturalny i bezpieczny środek, którego stosowanie przynosi wiele korzyści skórze i całemu organizmowi.

Zalety kolagenu rybiego

Jakie dokładnie korzyści przynosi stosowanie kolagenu rybiego?

  • Odmłodzenie skóry. Postępująca degradacja włókien kolagenowych począwszy od 25. roku życia sprzyja powstawaniu zmarszczek, przebarwień i wysuszaniu skóry. Suplementacja kolagenem rybim przywraca skórze jędrność, nawilżając ją i poprawiając jej koloryt.
  • Redukcja cellulitu. Uzupełnienie braków kolagenu poprawia również ukrwienie skóry i wygładza ją, zapobiegając powstawaniu zmian cellulitowych takich jak guzki i zgrubienia.
  • Poprawa wyglądu włosów. Kolagen wzbogaca strukturę włosa. Więcej pierwiastków i protein sprawia, że włosy przestają się łamać i wypadać, są mocniejsze i bardziej lśniące.
  • Redukcja blizn. Odbudowa włókien kolagenowych wygładza skórę i poprawia jej koloryt, wyraźnie redukując blizny.
  • Wzmocnienie stawów. Kolagen rybi to również znakomity sposób na wzmocnienie stawów, poprawę ich kondycji i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Podsumowując, kolagen rybi to naturalny sposób na przedłużenie młodości skóry i całego organizmu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz