Materiał Partnera

Dlaczego warto się ubezpieczać?

Dlaczego warto się ubezpieczać?

Podpisując umowę z ubezpieczycielem, przekazujemy na niego odpowiedzialność finansową w razie nieszczęścia. To, że mamy wykupioną polisę nie jest jednoznaczne z tym, że dom nie zostanie zalany, ani nie doświadczymy kradzieży samochodu. Przy tego typu sytuacjach losowych, ubezpieczyciel zobowiązuje się pokryć wypłacić należną kwotę, która pozwoli na remont mieszkania, czy kupno nowego samochodu.

Na co można wykupić ubezpieczenie?

Firmy ubezpieczeniowe takie jak Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Borowiak, pomoże wybrać najlepszą polisę. Można wykupić ubezpieczenie na wiele rzeczy, między innymi na dom lub mieszkanie, które gwarantuje wypłacenie należności w przypadku zalania, trzęsienia ziemi, czy innych uszkodzeń. Warto się zastanowić, co sprawia największe zagrożenie przed decyzją. Możemy także wykupić ubezpieczenie OC i AC do naszego pojazdu. O ile to pierwsze jest obowiązkowe, to Autocasco jest dobrowolne, lecz warto je także wykupić.

Warto porozmawiać ze swoim agentem ubezpieczeniowym o przedmiotach, na które warto wykupić polisę. Być może w domu przechowujemy cenne rzeczy o sporej wartości sentymentalnej lub finansowej. W przypadku zniszczenia, kradzieży lub innego zdarzenia losowego, będziemy mieli zabezpieczenie w postaci wypłaty finansowej należności. Dobrze jest się zastanowić, które rzeczy są najbardziej narażone, a następnie je ubezpieczyć. Pozwoli to na zaoszczędzenie sporych, jednorazowych wydatków.

Czym jest ubezpieczenie osobowe?

Ubezpieczenie NNW, czyli Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. To polisa, w której ochroną objęte jest życie lub zdrowie człowieka. Warto zaznaczyć, że to dobrowolne i niezależne ubezpieczenie. Oznacza to, że nikt nie jest zmuszony wykupić taką polisę oraz jest wypłacane niezależnie, nie kolidując z innymi odszkodowaniami takimi jak ZUS, czy dodatkowe polisy. Działa w podobny sposób co AC i OC, ponieważ jest wypłacane, jeśli jesteśmy poszkodowanymi, jak i sprawcami wypadku.

W razie nieszczęścia polisa obejmuje pobyt i leczenie w szpitalu, pomoc medyczną, czy potencjalną rehabilitację. Co więcej, ubezpieczyciel zapewnia pomoc finansową w przypadku częściowej lub całkowitej niezdolności do pracy. Jeśli wypadek był śmiertelny, istnieje możliwość pokrycia kosztów pogrzebu oraz transportu zwłok.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz