Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto regularnie wykonywać badanie krwi?

Dlaczego warto regularnie wykonywać badanie krwi?

Według zaleceń lekarzy, co najmniej raz w roku powinniśmy wykonać morfologię krwi, czyli podstawowe badanie diagnostyczne, które odzwierciedla ogólną kondycję naszego organizmu. Niestety, według przeprowadzonych badań, aż 43% Polaków wykonuje ją zdecydowanie rzadziej. Aby poddać się badaniom krwi, nie należy czekać na ewentualne symptomy choroby. Badania kontrolne powinny wejść w nasz  nawyk.

Jak przygotować się do pobierania krwi?

Każdy wie, że badanie krwi należy wykonywać na czczo, ponieważ to, co spożywamy ma swoje odzwierciedlenie w krwi i może zakłócać wyniki. Jednak to nie wystarczy, aby były one wiarygodne. Bardzo istotne jest, aby na badaniu pojawić się rano wypoczętym. Jak tłumaczą eksperci laboratorium Medina, zmęczenie oraz wysiłek fizyczny zaburza gospodarkę węglowodanową, co może mieć wpływ na wyniki. Z tego powodu, badania krwi wykonujemy po ośmiu godzinach snu i kilkuminutowym odpoczynku tuż przed ich wykonaniem. Dzień przed pobraniem krwi należy zrezygnować z papierosów i alkoholu. Dym tytoniowy zmienia obraz wysycenia krwi tlenem, a substancje w nim zawarte wpływają na liczbę czerwonych krwinek i stężenie hemoglobiny. Wypity alkohol zmienia wyniki prób wątrobowych, co może fałszywie świadczyć o złej pracy tego narządu.

O jakich problemach i schorzeniach możemy dowiedzieć się z krwi?


Konsumowane przez nas pożywienie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego tak ważne jest, aby zjadać pełnowartościowe posiłki, ale także, o czym wielu z nas zapomina, unikać pokarmów, które nam nie służą. Aby dowiedzieć się, jakie produkty zaliczają się do tej grupy, należy wykonać test na nietolerancje pokarmowe. Otrzymany wynik potwierdza bądź wyklucza ich posiadanie, a także określa nadwrażliwość na 46 produktów w 3-stopniowej skali. Dzięki temu możemy ułożyć swoją dietę w odpowiedni sposób, co znacząco wpłynie na poprawę kondycji naszego organizmu. Aby działał on prawidłowo musimy dostarczać mu odpowiednią ilość minerałów i witamin. Jedną z nich jest witamina D3, której niedobór powoduje wiele schorzeń, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, krzywica u dzieci, czy osteoporoza u dorosłych. W naturalnej postaci witamina D3 jest nam dostarczana podczas ekspozycji na słońce. W naszej szerokości geograficznej panuje stosunkowo niewielkie nasłonecznienie w skali roku, dlatego jej niedobór jest zjawiskiem szczególnie powszechnym. Co ciekawe, nadmiar tej witaminy wpływa na nasze zdrowie równie niekorzystnie, co jej niedobór. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić jej poziom w naszym organizmie.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz