Materiał Partnera

Dlaczego warto postawić na studnię głębinową? Najważniejsze zalety

Dlaczego warto postawić na studnię głębinową? Najważniejsze zalety
Wiercenie studni głębinowej to dla wielu inwestorów możliwość doprowadzenia wody do budynku tanim kosztem przy zachowaniu pożądanej efektywności. Jest to niewątpliwie bardzo dobre rozwiązanie np. na prywatną posesję, na której użytkowany jest dom mieszkalny. Należy jednak pamiętać o właściwym przygotowaniu takiej studni – jak się ją wykonuje i jakie jeszcze ma ona zalety?

Studnia głębinowa – konieczny odwiert

Przygotowanie studni głębinowej wymaga odpowiedniego zmodyfikowania terenu, na którym będzie się ona znajdować. Pozyskiwanie wody w taki właśnie sposób to bowiem konieczność przeprowadzenia specjalistycznego odwiertu. Jego realizację należy zlecić profesjonalnej firmie świadczącej tego typu usługi, jaką niewątpliwie jest przedsiębiorstwo Studnie Wiercone Marek Sitarz. Fachowcy w krótkim czasie zajmą się wierceniem w wyznaczonym miejscu, uzyskując dostęp do warstwy wodonośnej. Następnie układane są rury filtracyjne oraz pełne, a cała konstrukcja zostaje właściwie uszczelniona.

Pozyskiwana w taki sposób woda jest przede wszystkim czysta. To niewątpliwie duża zaleta – w każdym przypadku mamy pewność, że doskonale sprawdzi się ona w budynkach mieszkalnych. Pod uwagę należy wziąć także wysoką efektywność studni głębinowych. Warto jednak pamiętać o doborze odpowiedniej pompy. To właśnie ona stanowi kluczowy element całego układu i powinna być dopasowana pod kątem planowanej eksploatacji, ale też charakterystyki samej studni. Cały system jest ponadto bardzo bezpieczny dla użytkowników, co stanowi kolejny jego ważny atut.

Rozwiązanie trwałe i oszczędne

Poprawnie wykonana studnia głębinowa to rozwiązanie na wiele lat. Pozostaje niezwykle oszczędną metodą na pozyskiwanie wody do domu. Studnie tego typu nie generują bowiem wysokich kosztów utrzymania czy wymaganych opłat, jak w przypadku np. poboru z miejskich wodociągów. Przy studni głębinowej niezbędne jest jedynie opłacenie energii, jaka użytkowana jest w trakcie działania pompy. Sprawia to, że rozwiązanie takie jest niezwykle oszczędne i pozwala czerpać wodę w sposób ekologiczny.

Sporą zaletą studni głębinowych jest również brak problemów z dostępem do wody. W przypadku wspomnianych sieci wodociągowych nierzadko dochodzi do problematycznych awarii, w trakcie których użytkownicy podłączonych budynków nie są w stanie czerpać wody w punktach odbioru. Dodatkowo nie grożą nam podwyżki cen czy inne czynniki wpływające na wysokie koszty pozyskiwania wody. Warto zatem postawić na studnię głębinową z wielu przyczyn, jednak należy pamiętać o konieczności właściwego jej wykonania. Z tego względu odwierty i inne prace w tym zakresie muszą być zrealizowane przez doświadczonych fachowców.

Opracowanie:
Dąbrówka-Stany 38
tel. 609 159 012
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz