Materiał Partnera

Dlaczego warto podjąć próbę regeneracji sprężarki powietrza

Dlaczego warto podjąć próbę regeneracji sprężarki powietrza

Każdy kierowca, który ma w swoim planie przejechać długodystansowe trasy powinien dbać o sprzęt swojego samochodu. Cały proces posługiwania się samochodem musi być w 100% wykonywany zgodnie z zaleceniami producentów, a każdy pojedynczy element w tej układance musi być odpowiednio pielęgnowany i eksploatowany. Ciężko byłoby opisać każdy w jednym artykule, więc w tym opiszemy, na czym polega regeneracja sprężarek powietrza.

Regeneracja sprężarek powietrza

Głównym zadaniem sprężarek powietrza w autobusach czy samochodach ciężarowych jest dostarczanie sprężonego powietrza do instalacji. W codziennym użytkowaniu pojazdu są narażone na mocną eksploatację, więc tym samym są narażone na mniejsze lub większe ryzyko występowania usterek. Dzieje się to najczęściej przez brak oleju czy kompresor nasmarowany w sposób nieprawidłowy. Kupno nowych części często wiąże się również z dużymi kosztami, więc warto pomyśleć nad regeneracją sprężarek powietrza. Ich działanie ma na celu sprawdzenie, gdzie aktualnie doszło do błędów w działaniu.

Na czym polega regeneracja sprężarek

Proces ten musi zostać przeprowadzony niezwykle profesjonalnie i uważnie w każdym kroku jego postępowania. Eksperci z firmy Autopress przedstawiają regenerację w następujący sposób:

  • Czyszczenie zewnętrzne, mycie oraz demontaż na części pierwsze wszystkich składowych.

  • Weryfikacja części, czyli sprawdzenie, które dokładnie z nich są uszkodzone. Podczas tego etapu następuje podział części na te przeznaczone do ponownego użycia oraz uszkodzone, które nadają się już tylko do wyrzucenia.

  • Obrabianie na wymiary naprawcze. W tym momencie następują takie działania jak:

  • wytaczanie i honowanie cylindrów;

  • tulejowanie i kątowanie korbowodów;

  • szlifowanie wałów na podwymiary;

  • szlifowanie płyt zaworowych oraz docieranie zaworów.

  • Montowanie sprężarek.

  • Próbowanie i konserwowanie.

Warto zaznaczyć, że na każdym z tych etapów obrabiane elementy są kilkakrotnie weryfikowane i wymiarowane.

Profesjonalnie przeprowadzona regeneracja sprężarki powietrza może nadać jej drugie życie, poprzez odświeżenie najważniejszych podzespołów, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie sprzętu. Gdy nie ma potrzeby kupowania nowych elementów na pomoc przychodzi regeneracji, która sprawi, że sprężarka nie będzie się wiele różnić od momentu, gdy posiadała jeszcze stan fabryczny. W tej operacji kluczowy jest zespół doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą mieli na uwadze każdy szczegół, podczas działania.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, Startowa 48a
tel. 33 815 99 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz