Materiał Partnera

Dlaczego warto oczyszczać twarz w salonie kosmetycznym?

Dlaczego warto oczyszczać twarz w salonie kosmetycznym?

Codzienna pielęgnacji twarzy polegająca na usunięciu makijażu, namiaru sebum z powierzchni skóry nie jest wystarczająca, aby zachować zdrowy, promienny wygląd skóry. Celem zapewnienia dogłębnego oczyszczenia skóry, poprawy mikrokrążenia, dotlenienia skóry i usunięcia tym samym oznak zmęczenia konieczne jest regularne oczyszczanie twarzy w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zobaczmy jakie zabiegi oczyszczające możemy wykonać?

Nie ma skór idealnych, które nie potrzebowałyby wizyty w salonie kosmetycznym celem oczyszczenia skóry. Zwykle problemem, z którym na co dzień się borykamy, są: zaskórniki, rozszerzone pory, przebarwienia, wypryski czy miejscowe przesuszenia skóry.

Stosując zabiegi oczyszczające, pozbędziesz się przesuszenia skóry

Profesjonalne gabinety kosmetyczne w swojej ofercie posiadają rozbudowaną ofertę zabiegów oczyszczających na twarz. Do najbardziej popularnych zabiegów oczyszczających zaliczamy metody oczyszczania:

  • Manualne
  • Chemiczne
  • Z użyciem sprzętu kosmetycznego.

Każdorazowo wizyta kosmetyczna w godnym uwagi salonie kosmetycznym powinna rozpoczynać się konsultacją kosmetyczną, mającą na celu określenie potrzeb skóry i zdiagnozowanie jej stanu. Właściwie przeprowadzona diagnoza przez doświadczonego i wykwalifikowanego kosmetologa, takiego jak chociażby w salonie PHU URODA MONIKA BIRÓWKA-BYSIEK, jest podstawą doboru odpowiedniej metody oczyszczania twarzy.

Oczyszczanie manualne – usunie zaskórniki raz na zawsze

Oczyszczanie manualne to oczyszczanie ręczne głównie z zaskórników i rozszerzonych porów. Warto wybrać studio urody, które zatrudnia doświadczonych pracowników w przeprowadzaniu tego typu zabiegu, gdyż to przedkłada się na rezultaty zabiegu. Dobrze przeprowadzony zabieg pozwala zlikwidować wypryski i wągry, tak aby w tym samym miejscu nie powstawały.

Z innych zabiegów oczyszczających warte uwagi są peelingi chemiczne i enzymatyczne na twarz ora zabieg mikrodermabrazji. Jednak specyfika tych zabiegów, wymaga zachowania szczególnej ostrożności i celem uniknięcia problemów, chociażby z przebarwieniami, można je wykonywać jedynie w określonych porach roku.

Peeling kawitacyjny – bezbolesny zabieg dający spektakularne efekty

Alternatywą do metod manualnej i chemicznej jest peeling kawitacyjny wykorzystujący działanie ultradźwięków. Pozwala nie tylko na bezbolesne usunięcie zanieczyszczeń z twarzy i ciała, ale umożliwia również wprowadzenie składników aktywnych w głąb skóry. Dzięki zabiegowi kawitacji możemy:

  • rozjaśnić przebarwienia
  • spłycić blizny
  • zregenerować skórę oraz mięśnie mimiczne
  • sterylizuje skórę i zwalcza bakterie, które są główną przyczyną powstawania wyprysków
  • usunąć martwe komórki skóry, substancje toksyczne oraz pozostałości po kosmetykach
  • przyspieszyć mikrokrążenie, zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny
  • odmłodzić, odświeżyć skórę.

Dla utrzymania wspaniałych efektów oczyszczająco-odmładzających zaleca się wykonywać zabieg cyklicznie raz w miesiącu.

Opracowanie:
Tarnów, Nowy Świat 5A
tel. 506 861 981
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz