Materiał Partnera

Dlaczego warto nosić ubrania szyte na miarę?

Dlaczego warto nosić ubrania szyte na miarę?

Szycie na miarę. To brzmi dumnie. Ubrania skrojone dla użytkownika to od wielu lat synonim luksusu i wygody, ale też… wysokiej ceny. Musimy jednak wiedzieć, że inwestujemy nie tylko w styl i szyk, lecz także niepowtarzalność i trwałość. Dobrze wykonane ubrania na miarę posłużą nam przez lata, cechując się dużo większą wytrzymałością niż takie kupowane w popularnych sklepach sieciowych.

Ubrania na miarę kontra ubrania z sieciówek

To prawda, że w popularnych sieciach sklepów znajdziemy ubrania na każdą okazję. Najczęściej jednak nie różnią się one znacząco między sobą, wpasowując w ogólną, niecharakterystyczną modę. Spełniają swoje zadanie znakomicie – wszak mają sprzedać się jak najlepiej, a więc spodobać jak największej liczbie osób. Łącząc ze sobą elementy stroju z różnych sklepów sieciowych można się wykazać, ostatecznie otrzymując w miarę unikatową stylizację.

Tym niemniej świadomość, ile osób nosi te same ubrania, może dobijać co bardziej kreatywnych z nas. Podobnie ma się sprawa z jakością kupowanych w ten sposób rzeczy – jeśli chcemy czegoś naprawdę porządnego i trwałego, musimy przygotować się na wydanie dużych sum pieniędzy w sklepach z segmentu premium. A to wszystko na ubrania, które może mieć każdy!

Warto w takim przypadku przemyśleć zakup stroju na miarę. Choć wielu z nas skrzywi się w tym momencie z niesmakiem, kojarząc szyte przez krawca ubrania z wysokimi kosztami, w praktyce warto to rozważyć nawet wtedy, gdy nie narzekamy na nadmiar gotówki. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ubrania szyte na miarę mogą nam służyć przez całe lata, wyróżniając się przy tym i stanowiąc idealne dopełnienie garderoby.

Definicja szyku – ubrania na miarę

Zlecając szycie ubrań na miarę – na przykład w zakładzie krawieckim Basia – możemy dyktować warunki: krój, fason i materiały to tylko początek. Sprawny rzemieślnik wykona dla nas prawdziwy unikat, ściśle dopasowany do naszych potrzeb. Najczęściej na miarę szyte są garnitury i odświętne sukienki – a więc stroje ponadczasowe, z których korzystamy na specjalne okazje. Nie musimy się jednak obawiać, że szybko uszkodzimy szyte na miarę ubrania – są one zazwyczaj dużo trwalsze od tych z sieciówek. Dlatego też warto częściej wyciągać je z szafy.

Dokładne dopasowanie ubrań nie tylko do naszej sylwetki, lecz także potrzeb, preferencji i osobistych upodobań pozwala na prawdziwe scalenie się z noszoną kreacją – jest ona wyłącznie nasza, nikt inny nie ma podobnej. To bardzo satysfakcjonujące uczucie. Jakość, niepowtarzalność, trwałość, komfort, być może nutka ekstrawagancji… Wszystko to dzięki ubraniom szytym na miarę!

Opracowanie:
Lubomia, Graniczna 18
tel. 601 090 846
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz