Materiał Partnera

Dlaczego warto kupować rośliny w szkółce drzew?

Dlaczego warto kupować rośliny w szkółce drzew?

Zadbany ogród to taki, w którym znajdują się zdrowe i silne rośliny. Mogą one rosnąć przez wiele lat, zdobiąc ogród i ciesząc oko właściciela oraz odwiedzających go gości. Jest wiele miejsc, w których można zakupić rośliny do ogrodu, a jednym z nich jest szkółka drzew. Czym różni się od sklepu ogrodniczego i dlaczego warto kupować właśnie w takim miejscu?

Czym różni się szkółka drzew od sklepu?

Rośliny do ogrodu możemy kupować w marketach ogrodniczych, a także w szkółkach. Wbrew pozorom jednak rośliny z tych dwóch miejsc znacząco się od siebie różnią. Podstawową różnicą jest tak zwane szkółkowanie, czyli kilkukrotne przesadzanie drzew i krzewów. Sprawia to, że mogą one wytworzyć system korzeniowy, dzięki czemu jest im łatwiej przyjąć się w nowym miejscu – czyli w naszym ogrodzie. Rośliny w marketach nie są przesadzane i zazwyczaj sprzedaje się je w tych samych doniczkach, w których je umieszczono.

Uprawa drzew i krzewów w szkółkach – różnorodna oferta

W marketach nie zawsze mamy możliwość zakupienia konkretnej rośliny czy drzewa, których poszukujemy. W szkółce najczęściej znajdziemy te najbardziej popularne gatunki, ale także te rzadziej spotykane. Specjaliści doradzą, jakie krzewy wybrać do ogrodu, aby zapewnić bioróżnorodność działki. Nie trzeba iść na kompromis tylko z powodu niedostępności wybranej rośliny w sklepie. Przecież ogród ma być ozdobą, cieszyć oko i stanowić miejsce wypoczynku. Lepiej więc zagospodarować go w zgodzie z oczekiwaniami. W ofercie profesjonalnych szkółek, takich jak Warmeko Szkółka drzew, znajdziesz:

  • drzewa liściaste, 

  • drzewa iglaste, 

  • krzewy ozdobne, 

  • drzewa alejowe, 

  • drzewa do ogrodu,

  • drzewa formowane, strzyżone,

  • odmiany karłowe świerków i sosen.

Szkółka drzew leśnych i ozdobnych to zdrowe, silne rośliny

Szkółka to w zasadzie hodowla, w której o każdą roślinę odpowiednio się dba, zapewniona jest fachowa oraz indywidualna opieka. Dodatkowo na terenie szkółki są zarówno miejsca bardziej, jak i mniej nasłonecznione, a także różne typy gleby. Dzięki temu rośliny i drzewa rosną w warunkach, jakie im odpowiadają, a to z kolei sprawia, że są zdrowe, silne i jest większa szansa, że w ogrodzie będą rosły równie dobrze. W marketach i mniejszych sklepach niestety zapewnienie roślin optymalnych warunków bywa trudne. Z tego względu ich kondycja nie jest zadowalająca. Lepiej sytuacja wygląda w dużych centrach ogrodniczych, jednak trudno zapewnić w nich warunki takie, jak w szkółce.

Co równie ważne, decydując się na zakup roślin w szkółce, możemy liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w zapewnieniu optymalnych warunków drzewom i krzewom już w ogródku.

Opracowanie:
Wrzesina 54
tel. 503 955 011
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz