Materiał Partnera

Dlaczego warto kupować obrazy?

Dlaczego warto kupować obrazy?

Dzieła sztuki, w tym oczywiście również obrazy, mają wielką wartość. Nie chodzi jedynie o kwestie finansowe, ale również to, jakie wartości artystyczne prezentują. Warto jest inwestować w kupowanie obrazów od współczesnych malarzy również z tego względu, że takie dzieła będą stanowić oryginalną dekorację naszych wnętrz.

Dzieła klasyków, czy sztuka współczesna?

Wielu koneserów skupia się na nabywaniu dzieł klasycznych artystów. Warto jednak przyjrzeć się obrazom współczesnych malarzy, którzy prezentują wysoki poziom artystyczny, a ich dzieła zachwycają i wzruszają. Żeby docenić współczesne dzieła, warto wybrać się na wernisaż lub do galerii i na żywo obejrzeć piękne, niebanalne dzieła. Wiele osób błędnie uważa, że sztuka współczesna jest kontrowersyjna. To nieprawidłowe myślenie, bowiem wielu artystów tworzy piękne obrazy, które szokują pięknem i oryginalnością, a nie kontrowersją powiedziała Tatiana Majewska, malarka z Lublina.

Kupowanie obrazów

Dla kolekcjonera dzieł sztuki największą przyjemnością jest zakup kolejnego egzemplarza, który odpowiada jego gustowi. Obraz, który kupujemy, nie może zostać wybrany przypadkowo, powinien wzbudzać emocje i skłaniać do refleksji. Nie bądźmy w stu procentach oddani opiniom krytyków, ich wskazówki są cenne, ale nie zawsze musimy się z nimi zgadzać. Najważniejsze jest to, aby mieć własne zdanie i wiedzieć, czego oczekujemy od dzieła sztuki. Żeby zostać kolekcjonerem obrazów, nie trzeba być bogatym. Piękne obrazy możemy kupić od młodych, początkujących artystów czy studentów ASP za naprawdę niewielkie pieniądze. Warto jest inwestować w te prace danego artysty, które najlepiej odwzorowują jego styl – takie dzieła z biegiem czasu będą nabierały największej wartości.

Kolekcjonerstwo

Dla prawdziwego konesera sztuki zakup dzieła nigdy nie jest inwestycją, która ma się zwrócić. Kolekcjoner kupuje obraz, ponieważ go czymś urzekł, i uznał dane dzieło za wartościowe. Tworzenie własnej kolekcji powinno być oparte na określonym, własnym guście oraz wyczuciu estetyki. Dobrze, jeśli kolekcja jest spójna. Dobrze zaaranżowana przestrzeń we wnętrzach powinna dawać możliwość eleganckiego wyeksponowania każdego egzemplarza, który będzie nie tylko zdobił, ale i nadawał charakteru danemu pomieszczeniu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz