Materiał Partnera

Dlaczego warto kupować dzieciom samochody na akumulator?

Dlaczego warto kupować dzieciom samochody na akumulator?

Nie od dziś wiadomo, że jedną z ulubionych dziecięcych zabaw jest naśladowanie dorosłych. Dlatego też maluchy chętnie przebierają się w „dorosłe” ubrania, pożyczają sprzęty kuchenne od mamy oraz narzędzia od taty wcielając się w role rodziców. Najlepsze zabawki dla dzieci to zatem takie, które wiernie kopiują sprzęty użytkowane przez dorosłych, czego dobrym przykładem są samochody na akumulator.

Samochody na akumulator jako uniwersalna zabawka

Dlaczego warto sprawić dziecku auto na akumulator? Odpowiedź jest prosta – ponieważ taki prezent z pewnością sprawi mu radość i zajmie go na długie godziny.Mówi przedstawiciel hurtowni zabawek Jokomisiada pod Krakowem. - I nie ma tu znaczenia, czy chcemy w ten sposób obdarować chłopca czy dziewczynkę. Różnego rodzaju pojazdy, które dziecko może samodzielnie prowadzić, cieszą się uznaniem wśród wszystkich maluchów, bez względu na płeć. Dodatkowo możemy wybrać auta w odpowiedniej kolorystyce i z motywami przeznaczonymi specjalnie dla dziewczynek lub chłopców. Można tez przebierać w modelach: dostępne są zarówno eleganckie limuzyny i zgrabne skutery, jak i traktory, jeepy, a nawet ciężarówki. Pojazd na akumulator, który jedzie automatycznie – zupełnie jak prawdziwy samochód - będzie z pewnością cieszył się większym powodzeniem niż tradycyjne jeździki napędzane siłą mięśni. Możliwość sterowania samodzielnie poruszającym się autem to dla dziecka ogromna frajda, bez względu na wiek. Na rynku dostępne są bowiem zarówno modele dla najmłodszych, nawet już dwulatków, jak i dla starszych dzieci.

Dlaczego warto?

Samochód na akumulator to nie tylko ogromna radość z zabawy dla dziecka, ale również inne korzyści. Maluch stopniowo nabiera doświadczenia w sterowaniu autem, ćwicząc w ten sposób koordynację ruchową. Dziecko uczy się podstawowych manewrów za kierownicą, potrafi oceniać odległość i dobierać odpowiednią prędkość pojazdu. Takie umiejętności przydają się na co dzień, ale są także pożyteczną lekcją na przyszłość. Poza tym auto na akumulator to bezpieczna zabawka, o prędkości dostosowanej do możliwości dziecka, a także z możliwością zdalnego sterowania pilotem przez rodzica nadzorującego zabawę.

Dodatkowe atrakcje

Zabawa w samochodzie na akumulator nie ogranicza się wyłącznie do jazdy autem. Na małych fanów motoryzacji czekają również inne atrakcje. Przede wszystkim są to różnego rodzaju efekty dźwiękowe, a także „radio” pozwalające wybierać i zgłośnić lub ściszać maluchowi wybrane utwory muzyczne. Niektóre modele wyposażone są też w efekty świetlne – kolorowe światełka na desce rozdzielczej, a także lampki imitujące prawdziwe reflektory. Sam pojazd może być ozdobiony ulubionymi motywami dziecka, np. z popularnych bajek. Nic więc dziwnego, że samochody na akumulator zapewniające taką moc atrakcji cieszą się coraz większą popularnością.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz