Materiał Partnera

Dlaczego warto kupować domy deweloperskie?

Dlaczego warto kupować domy deweloperskie?

Za domy jednorodzinne lub wielorodzinne deweloperskie, uznaje się inwestycje planowane, realizowane, bądź ukończone, przy których osoba kupująca, nie musi martwić się o żaden z etapów inwestycji. Każdy z nich jest przygotowywany i przeprowadzany przez dewelopera oraz jego wykonawców. Nabywający nieruchomość, otrzymuje zatem budynek wykonany w stanie deweloperskim, a czasem nawet w stanie pod klucz. Dowiedz się, dlaczego opłaca się kupować domy od deweloperów.

Zapewnij sobie komfort?

Budowa domu na własną rękę wymaga poświęcenia czasu, aby prawidłowo przeprowadzić cały proces przygotowawczy, a następnie inwestycyjny. Decydując się na zakup domu deweloperskiego, nie musimy zatem sami organizować pracy geodety, architektów, ekip budowlanych i wykończeniowych. Wszystkie procesy budowlane wykonywane są bez uczestnictwa kupującego, zwłaszcza że, najczęściej proces sprzedażowy, otwierany jest na ostatnich etapach wznoszenia budynku – podczas instalowaniu w nim sieci przesyłu mediów.

Idealnie zaprojektowanie

Projekty domów jednorodzinnych, czy wielorodzinnych budownictwa deweloperskiego, różnią się od tych, przygotowanych na indywidualne zlecenia. Są one bardziej wnikliwe i przygotowywane na podstawie najnowszych trendów obrotu nieruchomościami. Wszak inwestycja budowana jest po to, aby znalazła swoich późniejszych właścicieli. Obecnie realizowane domy deweloperskie, często trafiają na okładki magazynów architektonicznych, jako przykłady tego, w jaki sposób powinno się budować tego typu budynki w XXI wieku. Bardzo designerskimi, nowoczesnymi, a także przyjaznymi dla rodzin inwestycjami, wyróżnia się firma Caro Development Polska – warto zapoznać się z jej zrealizowanymi projektami, na dedykowanej stronie internetowej!

Energooszczędność budynku

Domy deweloperskie, czy to szeregowe, wielorodzinne, czy też jednorodzinne, wyróżniają się swoją nowoczesnością. Są one przygotowywane według innowacyjnych projektów, które uwzględniają również szereg przeprowadzonych ekspertyz bilansów zapotrzebowania energetycznego. To pozwala zastosować odpowiednią wentylację mechaniczną z rekuperatorem odzysku ciepła, wydajne systemy grzewcze i termoizolacje, a także klimatyzatory. Architekci zwracają uwagę na każdy najmniejszy szczegół budynku tak, aby panował w nim zdrowy mikroklimat, a także, aby obiekt był tani w eksploatowaniu.

Atrakcyjna cena

Wbrew pozorom ceny gotowych domów deweloperskich, nie są wcale znacznie wyższe od tych, które charakterystyczne są dla realizowania inwestycji na własną rękę. Brak dużej różnicy związane jest z tym, iż budynki zlecane do wzniesienia przez najlepszych deweloperów, powstają w maksymalnie 18 miesięcy. Czas w budownictwie wiąże się z kosztami. Skrócenie okresu realizowania zlecenia inwestycyjnego, sprzyja generowaniu oszczędności. Wpływa na to również zastosowanie dokładnie doprecyzowanej ilości materiałów budowlanych – brak strat ubytkowych – czy też sprawny proces logistyki transportowej surowców na plac budowy.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz