Materiał Partnera

Dlaczego warto kupować dom lub mieszkanie z biurem nieruchomości?

Dlaczego warto kupować dom lub mieszkanie z biurem nieruchomości?

Kupno lub sprzedaż domu czy mieszkania to decyzja, która wiąże się z dużym stresem i niepewnością, jaka wynika z naszej niewiedzy i braku pewności co do słuszności podejmowanych decyzji. Ogromne kwoty, jakie wchodzą w grę, sprawiają, że jesteśmy ostrożni i potrzebujemy pomocy specjalistów.

Nowoczesne biura nieruchomości i ich oferta

Mieszkanie lub dom wielu z nas kupuje raz w życiu, więc oczywistym jest, że nie posiadamy wiedzy ani doświadczenia w tej dziedzinie. Przygotowanie się też nie zawsze bywa skuteczne, bo nie mamy żadnego porównania i nie wiemy, czy sprzedawca nie nabija nas w przysłowiową butelkę. Często gromadzone przez długie lata pieniądze albo podjęte zobowiązanie kredytowe, które będziemy spłacać wiele lat, sprawiają, że nie umiemy zdecydować się na konkretny zakup. W takich sytuacjach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, zwracając się do biura nieruchomości. Firmy takie jak 4 Ściany Sp. z o.o. są dziś na rynku popularne, a przygotowana przez nie oferta ogromna i pozwalająca na dokonanie najlepszego, spełniającego nasze oczekiwania wyboru.

Niewątpliwym atutem każdego biura nieruchomości jest baza ofert. Nie ma znaczenia, czy kupujemy dom, mieszkanie lub działkę, czy też chcemy je wynająć. Dobrze przygotowana baza obejmuje tysiące propozycji, z których każda jest dokładnie opisana i opatrzona zdjęciami, dlatego nie musimy każdego lokalu oglądać osobiście i tracić czas na weryfikację propozycji. Dzięki wyszukiwarkom możliwe jest wstępne określenie, czego poszukujemy, włącznie z takimi parametrami, jak garaż, parking, balkon, ogródek czy komórka. Biura umieszczają w bazie mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, różniące się ceną, powierzchnią i innymi cechami, stwarzając tym samym ogromne możliwości wyboru.

Zalety kupowania domu z biurem nieruchomości

Wiele osób zastanawia się, po co korzystać z pomocy pośrednika. Zakup taki jest porównywalny do kupna samochodu w salonie lub z ogłoszenia. Biuro zatrudniające specjalistów w dziedzinie architektury, inżynierii budowlanej, prawa i innych pokrewnych obszarów gwarantuje nam, że prezentowany lokal zachowuje standardy podane w opisie. Otrzymujemy gwarancję, że za pół roku nie pęknie zdewastowana instalacja wodna lub kanalizacyjna, albo nadwyrężona ściana w starej kamienicy. Istotnym wsparciem jest prawnik, który dopilnuje, aby nasza umowa kupna-sprzedaży była zgodna z wymogami i nie okazała się w przyszłości bezwartościowym świstkiem papieru. 

Warto też wiedzieć, że profesjonalne biura nieruchomości nie pobierają prowizji od kupujących, dlatego decydując się na nowe mieszkanie, nie płacimy za nie więcej, robiąc to z pośrednikiem. Wiele biur świadczy usługi dodatkowe, do których zalicza się staranie o kredyt mieszkaniowy czy dopełnienie formalności urzędowych. Kupując nowe mieszkanie pod klucz możemy też liczyć na ekipę fachowców, która przygotuje lokal do zamieszkania. Wybierając mieszkanie z rynku wtórnego za dodatkową opłatą możemy zamówić remont. Dzięki tym usługom, wybierając nawet tanie lub niewykończone mieszkanie, mamy szansę wprowadzić się do niego i nie tracić czasu na poszukiwania odpowiednich wykonawców. Zakup z biurem to również większa pewność i bezpieczeństwo transakcji, a więc i większy komfort psychiczny.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz