Materiał Partnera

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie?

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie?

Życie to najcenniejszy dar i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Tym bardziej trudno zrozumieć, dlaczego tylko co drugi dorosły Polak decyduje się na zakup polisy. Znacznie chętniej wydajemy pieniądze na ubezpieczenie domu, mieszkania, samochodu czy zagranicznej podróży. Dlaczego warto kupić polisę na życie? Jak wybrać dobrą ofertę?

Ubezpieczenie na życie – konieczność czy fanaberia?

Polisa na życie jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Nikt nie może zmusić nas do jej zakupu, tak jak ma to miejsce w przypadku ubezpieczenia OC czy kredytu hipotecznego. Pewnie dlatego część Polaków rezygnuje z jej posiadania. Pieniądze potrzebne na składkę można wówczas przeznaczyć na inne wydatki. Warto jednak wiedzieć, że zakup polisy na życie to najlepsza forma zabezpieczenia przyszłości naszych najbliższych. Przecież to oni będą musieli borykać się z problemami, które pojawią się po naszej niespodziewanej śmierci. Niestety zazwyczaj są to problemy finansowe. Ubezpieczenie na życie zagwarantuje naszej rodzinie wypłatę środków pieniężnych, jeśli tylko zostaną spełnione warunki zawarte w umowie między towarzystwem ubezpieczeniowym a nami.

Na co można przeznaczyć pieniądze z polisy na życie?

Po naszej śmierci najbliżsi otrzymają świadczenie równe sumie ubezpieczenia. Pieniądze pozwolą im zachować dotychczasowy komfort życia w najtrudniejszym dla nich okresie. Środki pieniężne mogą też posłużyć na spłatę kredytu hipotecznego, pożyczki bankowej czy innych zobowiązań, które mogłyby zbytnio obciążyć domowy budżet. Warto zaznaczyć, że ubezpieczony nie musi ponieść śmierci, by ubezpieczyciel zdecydował się na wypłatę świadczenia. Większość towarzystw ubezpieczeniowych gwarantuje uregulowanie należności również wtedy, gdy klient ulegnie poważnemu wypadkowi lub zachoruje na nowotwór lub inną, ciężką chorobę. Wówczas pieniądze można wykorzystać na leczenie, rehabilitację i zabiegi poprawiające stan zdrowia. Możemy więc śmiało stwierdzić, że zakup ubezpieczenia na życie to dowód dojrzałości i odpowiedzialności za rodzinę.

Jak wybrać dobrą polisę na życie?

Rynek polis na życie jest bardzo szeroki, co wcale nie ułatwia wyboru. Aby uniknąć rozczarowania, warto skonsultować się z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym. Jak przekonuje specjalista z firmy „Anula Anna Szeszko” – ekspert dołoży wszelkich starań, by znaleźć polisę, która będzie odzwierciedleniem naszych potrzeb i oczekiwań. Wyjaśni również zapiski z umowy, w szczególności skupiając się na OWU. To właśnie tam znajdziemy informacje o tym, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia. Dzięki współpracy z rzetelnym biurem ubezpieczeniowy oszczędzimy mnóstwo czasu i nerwów związanych z koniecznością załatwienia stosu formalności. Zrobi to za nas agent.

Opracowanie:
Białystok, Suraska 3a
tel. 500 620 999
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz