Materiał Partnera

Dlaczego warto kupić okulary w zakładzie optycznym?

Dlaczego warto kupić okulary w zakładzie optycznym?

Okulary dawno już przestały być przykrą koniecznością, a zaczęły stanowić modny dodatek, uzupełniający nasz styl. Na rynku dostępny jest ogromny wybór kształtów i kolorów oprawek, często decydują się na nie również osoby, nieposiadające wady wzroku, sięgając po tzw. zerówki. Niezależnie od tego, jak silna jest nasza wada wzroku, powinniśmy unikać kupowania okularów w marketach i innych miejscach, niebędących zakładami optycznymi. Dlaczego jest to takie ważne?

Pomiary optometryczne

Nie istnieją dwie pary identycznych oczu, dlatego dobór odpowiednich okularów to kwestia indywidualna. Często mylnie traktujemy komputerowe badanie ostrości wzroku jako jedyne potrzebne do określenia wady i sugerując się wynikiem, poszukujemy odpowiednich dla nas okularów w niewłaściwych miejscach. Źle dobrane lub kiepskiej jakości szkła mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku, dlatego okulary warto zakupić w zakładzie optycznym, poprzedzając je specjalistycznymi pomiarami.

Specjalistą, który zajmuje się pomiarem wzroku i podstawową diagnozą chorób oczu jest optometrysta. Określa on stan zdrowia naszego narządu wzroku, a także stan refrakcji i akomodacji gałki ocznej. Ocenia stan widzenia obuocznego i na podstawie nabytej wiedzy dobiera odpowiednie okulary lub soczewki kontaktowe oraz udziela szczegółowych informacji odnośnie do ich użytkowania.

Podczas badania optometrysta mierzy również rozstaw naszych źrenic, aby zlecić odpowiednie wykonanie szkieł korekcyjnych dostosowanych do naszych oczu. W okularach marketowych nie mamy takiej możliwości, co kończy się złym doborem szkieł (mimo że teoretycznie powinny pasować), a w konsekwencji dyskomfortem i bólami głowy.

Właściwości szkieł korekcyjnych

Na rynku istnieje ogromny wybór szkieł korekcyjnych, które w zależności od naszego trybu życia i wykonywanego zawodu będą mniej lub bardziej odpowiednie dla nas. W zakładzie optycznym po wykonaniu badania optometrycznego oprócz wyboru soczewek czeka nas również decyzja o wyborze rodzaju szkieł.

Soczewki okularowe wykonane są zazwyczaj ze szkła lub tworzywa sztucznego i w zależności od nałożonych na nie powłok różnią się one między sobą.

Najpopularniejszym rodzajem powłoki jest antyrefleksyjna, przydatna podczas użytkowania komputera lub jazdy samochodem. Sprawia ona również, że soczewki są odporniejsze na parowanie i zwilżenie, co znacznie ułatwia życie posiadaczom okularów.

Dostępne są również szkła wyposażone w powłokę utwardzającą oraz coraz popularniejsze soczewki fotochromowe, które w zależności od oświetlenia zmieniają zabarwienie, chroniąc nasze oczy przez niebezpiecznym promieniowaniem UV i ułatwiając wyraźne widzenie.

Dla osób posiadających dużą wadę wzroku przełomem na rynku stały się soczewki indeksowane. Dzięki indeksowaniu zamontowane w naszych okularach soczewki są cieńsze i lżejsze, a przez to bardziej estetyczne.

Optometrysta pomoże Ci dobrać odpowiedni dla Ciebie rodzaj szkieł, dlatego warto poszukać okularów w zakładzie optycznym, takim jak Optyk Oczytanie.

Oprawki do okularów – na co zwrócić uwagę?

Kolejnym krokiem, przy wyborze okularów są pasujące do nas oprawki. Niezależnie, czy będziemy nosić je każdego dnia, czy zakładać jedynie do czytania, często jest to wybór na lata, dlatego warto poświęcić mu odpowiedni czas.

Wybierając oprawki, radzimy nie sugerować się obecnymi trendami, a raczej postawić na osobisty styl, aby czuć się w nich dobrze, nie jak w przebraniu. Kształt powinien podkreślać atuty naszej twarzy. Odpowiednio dobrane oprawki potrafią upiększyć nas bardziej niż makijaż.

Dobór okularów jest trudną decyzją, dlatego warto również skorzystać z pomocy specjalisty, który doradzi, który kształt pasuje do naszej twarzy, jaki kolor będzie podkreślał naszą urodę, oraz odpowiednio dobierze ich rozmiar, aby nie zsuwały się nam z nosa.

Jakość oprawek dostępnych w salonach optycznych znacząco różni się od dostępnych w sklepach niespecjalistycznych oraz marketach. Materiał, wytrzymałość oraz możliwość indywidualnego dostosowania oprawek do osoby to znaczące atuty oprawek okularowych zakupionych w zakładach optycznych.

 

Z pomocy optometrysty warto skorzystać również, kiedy planujemy zakup soczewek kontaktowych – dokona od odpowiednich pomiarów, poinstruuje odnośnie zastosowania i przechowywania soczewek i dobierze odpowiednie dla naszego oka.

Opracowanie:
Jasło, Karmelicka 3
tel. 792 133 133
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz