Materiał Partnera

Dlaczego warto kupić meble z płyty komórkowej?

Dlaczego warto kupić meble z płyty komórkowej?

Meble są niezbędne w każdym domu, firmie czy instytucji. Pozwalają na utrzymanie porządku i chronią rzeczy przed zniszczeniem. Są też atrakcyjnym uzupełnieniem wnętrz –  bowiem zapewniają im stylową lub nowoczesną oprawę. Wybór mebli zależy od wielu czynników, wśród których ważna jest funkcjonalność i estetyczny design. Takie cechy wyróżniają stoły, łóżka i regały z płyty komórkowej.

Czym jest płyta komórkowa o strukturze plastra miodu?

Produkcja mebli to dziedzina, w której wykorzystuje się wiele różnych materiałów. Najpopularniejsze jest z pewnością drewno oraz jego wyroby pochodne. Duży udział ma również tworzywo sztuczne oraz metal, z którego wytwarza się krzesła, łóżka czy meble ogrodowe. Materiały decydują nie tylko o wyglądzie sprzętów, ale również o ich cenie i funkcjonalności. W poszukiwaniu lepszych, bardziej praktycznych rozwiązań skonstruowano materiał znany jako płyta komórkowa. Nie bez powodu mówi się o niej „plaster miodu”. Ta nazwa najlepiej odzwierciedla wewnętrzną strukturę tego produktu. Jest on wykonany z grubego papieru, który układa się sinusoidalnie, tworząc charakterystyczny wzór. To wypełnienie umieszcza się pomiędzy dwiema cienkimi płytami wiórowymi lub – znacznie rzadziej – wykonanymi z innych materiałów. Meble z płyty komórkowej, które produkuje IKEA Industry Poland Sp. z o.o. mają bardzo wiele zalet. Wynika to z cech samego materiału, takich jak:

  • ekologiczny charakter,
  • mały udział procentowy naturalnego drewna,
  • niewielka waga, nawet o 70% niższa od drewna,
  • duża odporność na zgniatanie i ugięcia,
  • możliwość tworzenia wyokrąglonych profili,
  • niższe koszty transportu.

Ze względu na swój charakter płyty komórkowe stwarzają znacznie więcej możliwości projektantom mebli, bowiem znoszą wiele ograniczeń, które stawia lite drewno.

Zalety mebli z płyty komórkowej

Produkcja mebli z płyty typu „plaster miodu” nie jest tania, ponieważ sam koszt wytworzenia takiej płyty jest wyższy niż produkcji innych materiałów. Dlatego w praktyce płyty komórkowe łączy się z innymi produktami. Pomimo nieco wyższej ceny meble wyróżniają się wieloma zaletami, wśród których z pewnością na uwagę zasługuje design. Znacznie większe możliwości kształtowania materiału sprawiają, że komody, biurka czy regały są nowoczesne, a jednocześnie eleganckie i komfortowe. Struktura litego drewna dodaje im szlachetności, a starannie zaprojektowane wzory są funkcjonalne i doskonale sprawdzają się w małych wnętrzach. Nowym i jednocześnie nowoczesnym elementem są wyokrąglenia narożników i krawędzi. Dodają one meblom lekkości wizualnej, a zarazem są bezpieczniejsze.

Wyjątkowym atutem mebli z płyty komórkowej jest połączenie lekkości fizycznej sprzętów z ich wizualną masywnością. Dzięki grubości, która sięga nawet 10 cm, wykonane z tego materiału stoły czy regały nie giną we wnętrzu, ale są pięknie wyeksponowane. Równocześnie nawet duży zestaw takich mebli nie obciąża stropu i może być wykorzystany w zbiorowym budownictwie. Produkowane modele można wykańczać okleinami drewnopodobnymi lub w różnych kolorach, dzięki czemu projektanci mogą tworzyć kolejne interesujące kolekcje w zgodzie z najnowszymi trendami.

Opracowanie:
Lubawa, Borek 3
tel. 89 645 58 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz