Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto kupić dom od dewelopera?

Dlaczego warto kupić dom od dewelopera?

Własny dom to bez wątpienia jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy wydatek w ciągu całego życia. Chodzi tu jednak nie tylko o kwotę. Kupując dom, kupujemy miejsce na ziemi dla siebie i swojej rodziny, zapewne także dla przyszłych pokoleń. Lepiej zdecydować się na dom z rynku pierwotnego czy wtórnego? Dziś przyjrzymy się zaletom domu od dewelopera.

Rynek pierwotny czy wtórny? Porównaj sam!

Decyzja dotycząca tego, czy kupujemy dom na rynku pierwotnym czy wtórnym, pociąga za sobą pewne konsekwencje. Wiele osób poszukuje domu na rynku wtórnym. Warto się jednak zastanowić, jakie są tego faktyczne przyczyny.

Kupujemy oczami mówi specjalista ze Steed Developer.Jeżeli oglądamy gotowy, w pełni urządzony dom z zadbanym ogródkiem, oczyma wyobraźni widzimy tam siebie. Taki obraz jest bardzo sugestywny. Z tego powodu na rynku wtórnym sprzedawcy starają się o jak najlepsze zdjęcia, a na pierwotnym deweloperzy przygotowują wizualizacje, aby kupujący mógł sobie unaocznić, jak może wyglądać jego życie w danym miejscu.

Dom, który jest gotowy do zamieszkania, to ogromna pokusa. Trzeba jednak wziąć pod uwagę także inne aspekty: wiek budynku, stan, w jakim jest utrzymany, okolicę, infrastrukturę drogową, dalsze plany zagospodarowania przestrzeni wokół. Te elementy, już nie tak pociągające, będą miały znacznie większy wpływ na nasze codzienne życie w wymarzonym domu.

Zalety kupna domu od dewelopera

Rynek wtórny to pewne ryzyko. Domy były wznoszone w różnych czasach, z materiałów, co do których nie możemy mieć pewności, rękami osób, których po czasie nie sposób odnaleźć. Największą zaletą kupna domu od dewelopera jest to, że od samego początku wiemy, z czego i jak będzie on budowany. Możemy też zajrzeć do planów zagospodarowania terenu, aby dowiedzieć się, jak okolica będzie się rozwijać w najbliższych latach. Domy deweloperskie powstają najczęściej w świeżo zabudowywanych rejonach, więc można mieć pewność, że całość będzie aranżowana w duchu nowoczesności: nowa infrastruktura dostosowana do potrzeb współczesności, taka jak odpowiednio przepustowe drogi czy wystarczająco pojemne parkingi to ogromne ułatwienie. Tego, niestety, brakuje niekiedy na rynku wtórnym, który kształtował się przed laty, kiedy potrzeby były inne.

Warto wiedzieć, że obecnie prawo nieco się zmieniło, chroniąc interesy osób kupujących nieruchomości od deweloperów. Nie ma już ryzyka, że firma deweloperska upadnie przed zakończeniem inwestycji, znikając z pieniędzmi i pozostawiając klientów bez domu. Deweloper musi też przedstawić prospekt, zawierający komplet informacji niezbędnych do podjęcia rozsądnej decyzji, a umowa przedwstępna musi być poświadczona notarialnie.

Oceń artykuł (3)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz