Materiał Partnera

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Zdecydowałeś się na założenie własnej firmy. Przed Tobą prowadzenie księgowości. Jakie zadania należą do księgowego? Polskie prawo podatkowe nie należy do najłatwiejszych, czy zatem na pewno warto to samemu zajmować się księgowością? Może lepiej skorzystać z usług doświadczonego biura rachunkowego? Dlaczego jest to bezpieczniejsze rozwiązanie? Jakie zalety ze sobą niesie?

Jakie są zalety korzystania z biura rachunkowego?

Dla klienta bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym gwarantuje je nam w kilku obszarach. Doświadczeni pracownicy posiadają bardzo szeroką wiedzę dotyczącą finansów, księgowości, prawa podatkowego, co gwarantuje nam bezpieczne i korzystne zarządzanie firmą. Księgowi śledzą także na bieżąco zmieniające się przepisy podatkowe i o wszelkich zmianach nas poinformują. Dla naszego bezpieczeństwa, biura rachunkowe decydują się na polisę ubezpieczeniową OC. Jeżeli dojdzie do błędu księgowego, otrzymamy odszkodowanie z polisy. Ponadto, na nasze poczucie komfortu i spokoju wpływa możliwość kontaktu z dobrym specjalistą wtedy, kiedy tego potrzebujemy. W biurze rachunkowym zawsze ktoś będzie pracował, niezależnie od wakacji, więc mamy możliwość szybkiego kontaktu w razie nagłej potrzeby.

Zakres usług oferowanych przez biuro księgowe

Zakres usług oferowanych przez biuro rachunkowe jest bardzo szeroki, począwszy od pierwszego etapu związanego z jej zakładaniem. Biuro księgowe może przygotować dokumenty konieczne do rejestracji, a nawet zgłosić firmę do koniecznych instytucji. Następnie nadzoruje dokumenty związane z prowadzeniem tej działalności, przygotowuje raporty oraz analizy finansowe na podstawie prowadzonych dokumentów. Prowadzi również księgi przychodów i rozchodów, księgi rachunkowe, prowadzi ewidencje na potrzeby rozliczeń (zryczałtowany podatek dochodowy, podatek od towarów i usług, ewidencja środków trwałych).  Obsługuje także rozliczenia z Urzędem Skarbowym, sporządza zeznania podatkowe, prowadzi obsługę kadrowo – płacową, dbając o rozliczanie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Możemy również liczyć na przygotowanie umów cywilnoprawnych, prowadzenie kartotek pracowników i wyliczanie ich wynagrodzenia. Korzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego Mikal gwarantuje bezpieczeństwo naszej firmie, a nam spokój.

Opracowanie:
Tuchola, Łanowa 16
tel. 516 564 989
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz