Materiał Partnera

Dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy podatkowego?

Dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy podatkowego?

Przepisy są zwykle skomplikowane i enigmatyczne. Aby się w nich odnaleźć i sobie nieumyślnie nie zaszkodzić, warto skorzystać z pomocy osoby, która doskonale je zna. Jedną z takich dziedzin jest doradztwo podatkowe. Współpraca z doradcą podatkowym nie tylko przybliży skomplikowane i szybko zmieniające się przepisy podatkowe. Dzięki niemu przedsiębiorca będzie miał zapewnione bezpieczeństwo, które przełoży się na dalszy rozwój firmy.

Kim jest doradca podatkowy?

Doradca podatkowy to osoba, która wykonuje zawód zaufania publicznego. Jego zadaniem jest ochrona interesów podatnika. W jej zakres wchodzi m.in.: udzielanie porad, wyjaśnienie obowiązków podatkowych, reprezentowanie podatnika w kontaktach z fiskusem. Doradcy posiadają także wiedzę z innych zakresów, np. prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa celnego, dewizowego, gospodarczego. Tego typu specjalista niejednokrotnie zajmuje się również prowadzeniem ksiąg rachunkowych i podatkowych, a także obsługą kadrowo-płacową.

Zalety współpracy z doradcą podatkowym

Z usług doradcy podatkowego najczęściej korzystają przedsiębiorcy, chociaż niejednokrotnie bywa on pomocny również dla osób prywatnych. Mimo że większość firm ma własne działy księgowe, decydują się one na współpracę z doradcami. Jest to rozwiązanie z każdej strony korzystne dla przedsiębiorcy. Doradztwo podatkowe to:

  • Duża wiedza i stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Aby uzyskać tytuł zawodowy, doradca musi zdać trudny państwowy egzamin. Jednak na tym jego edukacja się nie kończy - musi stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

  • Profesjonalne opinie i porady. Specjalista nie tylko zajmie się obowiązkami podatkowymi. Z jego strony można również liczyć na opinie i porady w zakresie obowiązków podatkowych, a także reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.

  • Szeroki zakres usług. Doradca podatkowy posiada również odpowiednią wiedzę, aby zająć się księgowością lub obsługą kadrowo-płacową.

  • Bezpieczeństwo. Tego typu specjalistę obowiązuje tajemnica zawodowa. Oznacza to, że doradca ma prawo odmówić ujawnienia poufnych informacji policji lub komornikowi - chyba że zostanie do tego zobligowany przez sąd. Ponadto podlega on obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.

Twój profesjonalny doradca podatkowy

Szukasz rzetelnego doradcy podatkowego z Aleksandrowa Łódzkiego? Wypróbuj usługi firmy Lipa Jerzy Marian Doradca Podatkowy. Biuro rachunkowe działa od 1995 roku, co pozwoliło na zdobycie zaufania wielu klientów i świadczenie usług na najwyższym poziomie. W ofercie biura znajdziemy m.in.: prowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzenie ksiąg podatkowych, kadry i płace, pełną księgowość. Jego pracownicy kładą nacisk na indywidualne podejście do klienta, staranność i terminowość.

Opracowanie:
Aleksandrów Łódzki, Piotrkowska 29/31 lok. 16
tel. 501 293 116
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz