Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto korzystać z palet z certyfikatem IPPC od firmy Lidal?

Dlaczego warto korzystać z palet z certyfikatem IPPC od firmy Lidal?

Palety są elementami niezbędnymi w wielu branżach takich jak transport, handel czy przemysł. To właśnie one służą do magazynowania produktów gotowych do sprzedaży oraz towarów przewożonych z magazynów do sklepów. Od ich wytrzymałości często zależy bezpieczeństwo składowanych na nich rzeczy – produktów spożywczych, artykułów chemicznych, sprzętu elektronicznego i wielu innych. Sprawdź, dlaczego warto postawić na wysokiej jakości palety IPPC. Co odróżnia je od innych palet?

Bezpieczne palety do użytku międzynarodowego

Oznaczenie IPPC na paletach wiąże się z przestrzeganiem określonych norm sanitarnych oraz przepisów dotyczących bezpieczeństwa środowiska naturalnego. Tylko produkty pozbawione szkodników i chorób mogą uzyskać certyfikat IPPC, stworzony w celu ograniczania rozprzestrzeniania się chorób roślin. Producent palet fumigowanych Lidal Jacek Władysław Mostowski jest zobowiązany do dotrzymania wszystkich restrykcji obejmujących między innymi specjalną obróbkę termiczną ISPM 15. Polega ona na suszeniu drewna przed uformowaniem go w paletę.

W ten sposób producent pozbywa się wszelkich szkodników – larw, grzybów, jaj owadów i chorób – mogących przenieść się w transporcie międzynarodowym i porazić rośliny w innym kraju. Firma Lidal wykorzystuje do produkcji wyłącznie polskie drewno, jednak czynniki, które nie szkodzą rodzimym drzewom, mogą okazać się zabójcze w innym ekosystemie. Dlatego właśnie palety drewniane z oznaczeniem IPPC są uznawane za bezpieczne i mogą być stosowane bez żadnych problemów w transporcie na całym świecie.

Palety drewniane przyjazne środowisku

Drewniane palety z certyfikatem IPPC są poddawane obróbce cieplnej, która usuwa z nich wilgoć. Taki zabieg sprawia, że produkty firmy Lidal wyróżniają się większą trwałością niż zwykłe palety przemysłowe. Ponadto dzięki usunięci wilgoci mają one mniejszy ciężar, co przekłada się na mniejsze obciążenie urządzeń, a także niższe koszty transportu. Palety fitosanitarne można także łatwo poddać recyklingowi. Wykonana wcześniej obróbka cieplna pozwala na ponowne wykorzystanie materiału bez konieczności powtórnego przetwarzania ani znakowania.

Dzięki restrykcyjnym metodom produkcji, palety fumigowane są przyjazne środowisku, ponieważ pomagają ograniczyć rozprzestrzenianie się gatunków inwazyjnych. Oprócz tego do ich wytwarzania wykorzystuje się tarcicę, co zmniejsza zapotrzebowanie na świeże drewno. Korzystanie z palet IPPC od firmy Lidal jest więc rozwiązaniem oszczędnym i ekologicznym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz