Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto korzystać z oleju opałowego?

Dlaczego warto korzystać z oleju opałowego?

Budowa domu, wymiana pieca – to sytuacje, które wiążą się z trudnym wyborem źródła ogrzewania. Obecnie można wyróżnić mnóstwo źródeł energii, dlatego trzeba zdecydować się na opcję dostosowaną do warunków użytkowania, bezpieczną i niezbyt kosztowną. Dobrą opcją jest olej opałowy, który posiada wiele zalet. Można go kupić w detalicznej i hurtowej ilości. Każdy, kto ma zamiar zaopatrzyć się w olej opałowy, powinien nieco się o nim dowiedzieć.

Olej opałowy – czym jest i jaką pełni rolę?

Olej opałowy jest pochodną ropy naftowej, która powstaje w wyniku jej przerobu, użytkowania w celach grzewczych w instalacjach centralnego ogrzewania, a także piecach przemysłowych. Wyróżniamy 3 główne typy oleju opałowego – lekki, średni i ciężki. Różnią się od siebie gęstością, składem oraz właściwościami.

Mieszkańcy domków jednorodzinnych w okresie jesienno – zimowym narażeni są na ogromne koszty związane z ogrzewaniem. Jest to spowodowane nieustanną potrzebą podwyższania temperatury w środku. W budynkach, które nie mają połączenia z siecią gazu ziemnego, dobrym rozwiązaniem będzie olej opałowy. Pełni on rolę paliwa grzewczego, które jest podstawą centralnego ogrzewania. Nie zawsze systemy grzewcze na olej opałowy należały do najefektywniejszych. Jednak obecnie nadeszła znaczna zmiana, dzięki nowoczesnym olejowym kotłom kondensacyjnym.

Jakie wyróżniamy zalety oleju opałowego?

Olej opałowy posiada w swym składzie niewiele siarki, a ponadto, jest paliwem właściwie bezodpadowym. W efekcie proces jego spalania nie powoduje uwalniania wielu szkodliwych związków. Jest to paliwo ekologiczne, natomiast kotły olejowe są sprzętem przyjaznym dla środowiska.

Kolejnym atrybutem oleju opałowego jest jego rozległy dostęp, dzięki wielu dystrybutorom, którzy sprawnie realizują zamówienia. Dodatkowo, nie trzeba wykonywać kosztownej czynności, jaką jest przyłączenie budynku do sieci, które jest konieczne w przypadku gazu ziemnego.

Zaletą tego rodzaju paliwa jest stosunkowo wysoka temperatura jego zapłonu – minimum 55 stopni Celsjusza. To sprawia, że zagrożenie nagłym wybuchem, spowodowanym przypadkowym zapłonem, jest zminimalizowane. Dlatego instalacja grzewcza na bazie oleju opałowego może być śmiało montowana we wnętrzu budynku, co jest wykluczone w przypadku gazu płynnego.

Typ paliwa, który zamierzamy wykorzystywać do otrzymania optymalnej temperatury, warto wybrać już w czasie budowy domu. Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie za pomocą oleju opałowego, należy nawiązać współpracę ze specjalistami w tym zakresie. Dobrym wyborem będzie Cryspol sp. z o.o., z siedzibą w Łochowie.

Opracowanie:
Lisi Ogon, Szczecińska 4
tel. 698 663 664
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz