Materiał Partnera

Dlaczego warto jeździć konno?

Dlaczego warto jeździć konno?

Jednym ze znanych i lubianych sportów jest jazda konna. Jest to sport, który ma szerokie grono wielbicieli, nie tylko wśród dzieci, ale też dorosłych. Udowodniono, że jazda konna może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest to także dobra okazja do obcowania ze zwierzęciem, a dodatkowo trenując, przebywamy dużo na świeżym powietrzu, w zalesionych terenach.

Dla kogo jest jazda konna?

Jazda konna jest sportem dla każdego. Nie ma znaczenia ile mamy lat i czy kiedykolwiek wcześniej siedzieliśmy na koniu. Zacząć można w każdym wieku i wybrać odpowiedni poziom zajęć, począwszy od początkującego, aż do zaawansowanych treningów. Wielu osobom jazda konna może kojarzyć się jedynie z wyścigami lub parkurem z przeszkodami, jednak nie jest to prawda. Osoby, które chcą trenować profesjonalnie, muszą skupić się na treningach przygotowujących specjalnie do zawodów, jednak dla osób, którym nie zależy na takiej formie aktywności, dedykowane są różnego typu jazdy rekreacyjne. Zaleca się, żeby dzieci zaczynały swoje pierwsze kontakty z tym sportem, w wieku około 6 lat. Pozwoli to na nauczenie dziecka zachowania przy tych wspaniałych zwierzętach. Również osoby starsze odnajdą się dobrze w tej dyscyplinie, wycieczki terenowe będą dla nich ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Jazdę konną warto trenować przyjemniej 1 lub 2 razy w tygodniu. Warto zapoznać się z ofertą stajni takich jak Jazda Konna Mariew, która oferuje swoim klientom jazdę 7 dni w tygodniu na różnych poziomach zaawansowania. Z pomocą doświadczonych instruktorów, wybierzemy najlepszy dla nas rodzaj zajęć, który będzie dopasowany do naszych umiejętności i oczekiwań.

Dobroczynne działanie jazdy konnej

Jazda konna ma pozytywne działanie na nasze zdrowie. Nie są to tylko proste wskazówki, które wydajemy koniu, żeby szedł do przodu lub zakręcał. Jazda polega bowiem na doskonałej równowadze i koordynacji. Wykorzystuje się wtedy mięśnie brzucha, pleców i ramion, a obie półkule naszego mózgu pracują równocześnie. Nie możemy zapomnieć, że pierwsze wejście na konia może być przełamaniem pewnego rodzaju strachu, szczególnie wśród młodszych uczniów. W końcu jest to duże zwierzę, które może budzić respekt. Jednak konie, to bardzo przyjazne zwierzęta, które szybko nam zaufają, jeżeli będziemy o nie dbać i dobrze je traktować. Dzięki jeździe konnej uczymy się także opiekuńczości i szacunku dla zwierzęcia, a dobre zrozumienie się jeźdźca z koniem, przełoży się na bardziej efektywną naukę. Dowiedziono również, że jazda konna jako wysiłek o umiarkowanej intensywności, zmniejsza ryzyko chorób serca, pobudza trawienie i pozwala na utrzymanie wagi.

Opracowanie:
Mariew, Kwiatowa 103
tel. 22 752 08 99
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz