Artykuł sponsorowany

Dlaczego regenerację osprzętu do spawania gazowego powierzyć specjalistom?

Dlaczego regenerację osprzętu do spawania gazowego powierzyć specjalistom?

Spawanie gazowe wymaga odpowiedniego osprzętu. Dobór urządzeń jest niezwykle ważny, bo zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy. Z czasem reduktor i palnik wymagają przeprowadzenia regeneracji, co pozwala na dalsze użytkowanie sprzętu. Naprawę musimy powierzyć firmie, która zajmuje się tymi usługami. Jeśli będziemy próbowali samodzielnie podjąć się tej czynności, może to zagrozić naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Co wchodzi w skład osprzętu do spawania gazowego?

Spawanie gazowe wymaga wyposażenia w osprzęt, w skład którego wchodzą elementy, spełniające określone zadania takie jak np.: dostarczanie gazu, wykonywanie i zabezpieczanie spawu. Jednym z najważniejszych elementów jest palnik, który służy do mieszania gazu palnego z tlenem. Powstała w ten sposób mieszanka, jest wykorzystywana do utrzymania płomienia, który kierowany jest we właściwe miejsce. Kolejnym ważnym elementem jest reduktor, służący do obniżania ciśnienia w butli i utrzymywania go na jednym poziomie. Do spawania potrzebne są specjalistyczne butle do jego przechowywania. Umożliwiają magazynowanie butanu, powietrza, azotu, propanu, wodoru, argonu, acetylenu oraz innych gazów. Do wykonywania pracy potrzebne są również węże spawalnicze, pozwalające łączyć palnik z pojemnikiem. Do zabezpieczenia przed cofnięciem mieszanki lub płomienia niezbędne są bezpieczniki. Do pozostałych elementów należą: przewody spawalnicze, dysze do cięcia, szybkozłącza, uchwyty i akcesoria, ściernice, druty i elektrody.

Na czym polega naprawa palnika?

Palnik najpierw jest demontowany. Następnie firma Jarspaw Piotr Sagan przystępuje do trawienia, czyszczenia i regenerowania gniazd zaworowych. Specjalista wymienia uszkodzone części, wykonuje uszczelnienia i przeprowadza lutowanie. Po zamontowaniu palnika sprawdza szczelność elementów gwintowanych i lutowanych oraz zaworów. Fachowcy kontrolują, jaka jest odporność na cofnięcie płomienia i podciśnienie w gazowym przewodzie. Jest to bardzo ważne, ponieważ praca spawacza musi być bezpieczna.

Opracowanie:
Lublin, Inżynierska 3
tel. 669 289 830
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać