Materiał Partnera

Dlaczego przedszkole jest tak ważne dla rozwoju dziecka?

Dlaczego przedszkole jest tak ważne dla rozwoju dziecka?

Kiedy nasze dziecko kończy trzy latka, często zastanawiamy się nad tym, czy warto posłać je do przedszkola. Niektórzy rodzice robią to z konieczności – nie mogą opiekować się maluchem przez cały dzień, dlatego wysyłają go do przedszkola. Inni jednak mają czas, aby opiekować się dzieckiem, ale decydują się na przedszkole, by maluch dobrze się rozwijał. Dlaczego przedszkole jest tak istotne? Co tak naprawdę wnosi w rozwój dziecka?

Czego uczy nas przedszkole?

Pierwsze kilka dni w przedszkolu dla dzieci bywa trudne, jednak po krótkim czasie niemal każdy maluch bardzo chętnie chodzi tam, by pobawić się z kolegami i dowiedzieć czegoś nowego. Przedszkole odgrywa ogromną rolę w życiu dziecka – zdobyte tu umiejętności społeczne będą procentować przez całe nasze życie. Dziecko w przedszkolu nawiązuje pierwsze przyjaźnie, uczy się zależności społecznych i ma czas, który może spędzić z rówieśnikami, bez rodziców – to wykuwa w nim poczucie niezależności. Ze względu na rolę, jaką przedszkole odgrywa w rozwoju dziecka, warto poważnie zastanowić się, jaka placówka będzie najlepsza – bardzo dobrą opinią cieszy się Pluszak Przedszkole niepubliczne w Iławie. Pamiętajmy też, że przedszkole to doskonała lekcja odpowiedzialności i posłuszeństwa – każdy maluch w przedszkolu musi sam dbać o swoje rzeczy i stosować się do panujących w przedszkolu zasad.

Pod dobrą opieką

W najlepszych przedszkolach pracują opiekunowie, którzy do swoich codziennych obowiązków podchodzą z pasją – ich zadaniem jest nie tylko opieka nad dziećmi, ale także koordynowanie ich aktywności tak, by były one rozwijające dla każdego malca. Dzieci, które chodziły do przedszkola, łatwiej przyzwyczajają się później do chodzenia do szkoły i szybciej rozumieją działanie pewnych zależności społecznych. Poza tym umieją lepiej współpracować z kolegami i łatwiej nawiązują kontakty. Dobry pedagog potrafi pokonać barierę nieśmiałości nawet u bardzo zamkniętego w sobie malca.

Zajęcia dodatkowe

Niektóre placówki, poza swoja podstawową działalnością, oferują też maluchom zajęcia dodatkowe w przedszkolu, które pozwolą im się rozwijać. Jeśli dostrzegamy, że nasze dziecko wykazuje szczególne zainteresowanie jakąś dziedziną, pozwólmy mu się rozwijać, zapisując je na odpowiedni kurs. W niepublicznych przedszkolach oferta zajęć dodatkowych bywa naprawdę szeroka – na przykład wspomniane przedszkole Pluszak proponuje maluchom zajęcia taneczne, naukę gry na instrumentach, piłkę nożną, a nawet treningi z taekwondo.

Opracowanie:
Iława, gen. Sikorskiego 1
tel. 661 087 379
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz