Materiał Partnera

Dlaczego projekt remontowy jest ważny?

Dlaczego projekt remontowy jest ważny?

Wielokrotnie przystępując do pełnego remontu domu, czy też mieszkania, zamawiamy ekipę ogólnobudowlaną, z którą rozmawiamy na temat zakresu naszej inwestycji. Firma ta wielokrotnie nie traci czasu, szybko podejmując się odpowiednich prac. Niestety takie podejście branżowe ze strony klientów oraz wykonawców, często kończy się nieporozumieniami, a nawet konfliktami. Lepiej zatem postawić na remont, który zostanie poprzedzony profesjonalnym projektem lub poglądowym opracowaniem.

Jak powinien wyglądać projekt remontowy?

Projekt remontowy wcale nie musi być tak szczegółowy, jak jest to w przypadku projektów budowlanych architektonicznych, dotyczących wznoszenia obiektów. Może zatem być to zwykłe, proste opracowanie poglądowe zarówno opisowe, jak i techniczne, w którym dokładnie będzie wskazany zakres prac, ich miejsce, spodziewany rezultat, a także zakres wykorzystanych materiałów. Wiele firm już dzisiaj stawia jednak na tworzenie bardzo precyzyjnych dziedzinowych projektów, które nie tylko są gwarancją jakości dla klienta, ale które są również sposobem na lepszą organizację pracy danego zespołu. To zaś wpływa na krótszy czas prowadzenia inwestycji, co sprzyja optymalizacji kosztorysu. Zadowolony klient jest zaś najlepszą z możliwych reklam!

Projekt drogowskazem dla ekipy remontowej

Wiele ekip remontowych nie przygotowuje przy mniejszych inwestycjach projektów, co nie obniża jakości gwarantowanych usług. Najlepsi specjaliści remontów, pomimo braku przygotowywania różnego rodzaju obszernych opracowań, zawsze przechodzą przez ważny etap przygotowawczy, wpisując różne uwagi i założenia w specjalne dzienniki. To projekt jednak może być dla firmy wykonawczej swoistym drogowskazem zarówno technicznym, jak i estetycznym. Szczególnie jest to ważne wtedy, kiedy inwestor nie ma czasu pojawiać się na miejscu prac, czy w sytuacji, kiedy cała modernizacja polega również na wymianie sieci sanitarnych – tu zawsze ważny jest ich projekt – oraz na niestandardowych działaniach, np. tworzenia sufitów podwieszanych, czy zmiany organizacji ścian działowych w domu.

Projekt swoistym zabezpieczeniem

Projekt jest ważnym załącznikiem do umowy wykonawczej. Te często nie są obszerne i nie uwzględniają opisu jakości świadczonych prac, czy tego, jaki powinien być ich finalny efekt. To w przypadku natrafienia na nieprofesjonalną firmę, może przynieść nie tylko konflikt, ale duże straty finansowe. Posiadając projekt, zabezpieczamy się jednak przed takimi sytuacjami! Wybierając zatem wykonawcę remontu, zawsze dokładnie określ z nim zasady współpracy. Klarowne umowy i wysokie jakościowo działania, gwarantuje wiele polskich firm. Przykładem jest ekipa Usług Ogólnobudowlanych Paweł Chorąży, która słynie z tanich remontów, wykonywanych na zlecenie klientów indywidualnych, biznesowych, oraz publicznych. 

Opracowanie:
Jankowa 158
tel. 889 107 280
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz