Artykuł sponsorowany

Dlaczego prawidłowe mycie i dezynfekcja sprzętu medycznego są tak ważne?

Dlaczego prawidłowe mycie i dezynfekcja sprzętu medycznego są tak ważne?

Dezynfekcja i mycie sprzętu medycznego wielokrotnego użytku jest obowiązkiem prawnym i zabezpiecza pacjentów przed zakażeniami. Co więcej, prawidłowe przeprowadzenie tych czynności gwarantuje właściwe funkcjonowanie i niezawodność narzędzi. Dlatego myjnie-dezynfektory medyczne są podstawowym wyposażeniem klinik, szpitali, gabinetów oraz innych placówek medycznych. Warto zainwestować w porządny sprzęt, który można bezpośrednio umieścić w maszynie zaraz po użyciu, bez ówczesnej dezynfekcji w płynach.

Zalety myjni-dezynfektora

Zakup dobrej jakości myjni-dezynfektorasprzętu medycznego pozwala zaoszczędzić środki finansowe, które przeznacza się na drogie płyny do dezynfekcji. Znika problem z utylizacją substancji dezynfekujących. Narzędzia medyczne są lepiej doczyszczone i mniej zniszczone, co wpływa pozytywnie na ich przydatność do użycia. Osoby zajmujące się dezynfekcją i myciem nie są narażone na zranienia i zakażenia, do których dochodzi podczas mycia ręcznego. Natomiast służby medyczne nie muszą tracić czasu na przygotowywanie obszernych dokumentacji medycznych w razie wypadku. Jednak zdecydowanie najważniejszą zaletą myjni-dezynfektorów jest odkażenie na najwyższym poziomie.

Zakup sprzętu u profesjonalistów

Poszukując dobrej jakości sprzętów medycznych, warto sprawdzić ofertę firmy INMED-Karczewscy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży medycznej oraz skutecznemu połączeniu tradycji z innowacyjnością sprzedają najwyższej jakości wyroby medyczne, produkowane według światowych standardów. W ich ofercie znajdziemy urządzenia firmy Miele do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, aparatów AN, narzędzi MIS oraz innego wyposażenia. Występuje ono w wersji wolnostojącej lub do zabudowy podblatowej. Spełnia wymogi normy ISO EN 15883. Dezynfekcja termiczna przeprowadzana jest w temperaturze 93°C. Dostępne są również myjnie-dezynfektory medyczne przeznaczone do mycia i dezynfekcji szkła laboratoryjnego, opcjonalnie wyposażone między innymi w kosze do narzędzi chirurgicznych, mikrochirurgicznych, anestezjologicznych, optycznych oraz butów operacyjnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz