Materiał Partnera

Dlaczego panele ogrodzeniowe są lepsze od siatki?

Dlaczego panele ogrodzeniowe są lepsze od siatki?
Panele ogrodzeniowe stają się coraz popularniejsze, szczególnie w przypadku domów w stylu nowoczesnym. Uważa się je za wygodną alternatywę siatki, ze względu na łatwość montażu oraz mnóstwo innych zalet. Mogą być ocynkowane lub lakierowane, w zależności od indywidualnych preferencji. Czym dokładnie są panele ogrodzeniowe i dlaczego wygrywają z klasyczną siatką?

Panele lepsze niż siatka?

Przede wszystkim za ich zwycięstwem przemawia łatwość montażu. Siatkę trzeba naciągać, co wymaga nie tylko umiejętności, ale też siły. Jej samodzielne estetyczne wykonanie jest trudne, niekiedy nawet niemożliwe. Panele ogrodzeniowe montuje się łatwo, sprawnie i szybko, przy pomocy specjalnych obejm montażowych. Ich kolejną zaletą jest oczywiście szeroki wybór wzorów, dzięki czemu ogrodzenie będzie bardziej unikatowe i luksusowe. Co więcej, trwałością dorównują nawet najlepiej zabezpieczonej metalowej siatce! Producenci jak np. firma Tabal udzielają aż dwuletniej gwarancji na swoje produkty – panele, słupki oraz obejmy montażowe.   

Odmiany paneli ogrodzeniowych

Panele podobnie jak siatka mogą występować w kilku odmianach, które będą różniły się nie tylko wyglądem, ale też trwałością:

  • Ocynk – stalowe druty są ze sobą zgrzewane, a następnie cynkowane ogniowo. Tak powstała powłoka doskonale zabezpiecza przed korozją, jednak wygląda dość surowo. Lepiej sprawdzi się w przypadku obiektów przemysłowych lub budynków państwowych niż domów jednorodzinnych (tutaj najlepszy wyjściem będzie RAL).
  • RAL – druty są pokrywane lakierem proszkowym. Ze względu na dość duży wybór kolorów jest to chętnie wybierana odmiana. W ten sposób można uzyskać nie tylko klasyczne barwy, takie jak czerń lub zieleń, ale również bardziej unikatowe, na przykład róż lub fiolet, które sprawdzą się dookoła dziecięcych placów zabaw.
  • Ocynk + RAL – jest to rozwiązanie najbardziej odporne na korozję. Ocynkowane ogniowo panele są następnie pokrywane lakierem proszkowym. Jest to połączenie trwałości z estetyką.

Jak montować?

Budowanie ogrodzenia przy pomocy paneli nie wymaga profesjonalisty, a odrobiny skupienia i precyzyjnej pracy. Najważniejszym etapem jest dokładne rozmieszczenie słupków montażowych i będzie to najtrudniejszy krok. Osadza się je we wcześniej wykonanej podmurówce lub ustabilizowanych wykopach – w zależności od warunków na danym terenie. Jeśli działka nie pomieści idealnie dopasowanej ilości paneli ogrodzeniowych, nie należy się obawiać, gdyż można je swobodnie docinać. Słupki montażowe posiadają pasujące do obejmy otwory, dzięki czemu można przystąpić do łączenia ze sobą przęseł od obejmy startowej aż po pośrednie i narożne.

Opracowanie:
Lublin, Energetyków 14
tel. 81 743 85 42
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz