Artykuł sponsorowany

Dlaczego opłaca się zamontować w samochodzie instalację LPG?

Dlaczego opłaca się zamontować w samochodzie instalację LPG?

Obecnie wysokie ceny benzyny i długoterminowe analizy ekonomiczne, wskazujące na stały wzrost jej kosztów powodują, że dzisiaj kierowcy kierują się ku bardziej wydajnym, a tańszym źródłom zasilania układów napędowych oraz silników aut osobowych, czy dostawczych. Przede wszystkim mowa o instalacjach LPG, których koszt wdrożenia, w niektórych przypadkach może zwrócić się nawet po 12-24 miesiącach eksploatacji!

Niższe koszty eksploatacji

Eksploatacja samochodu na benzynę, wiąże się nie tylko z wysokimi kosztami kupna paliwa – to o najwyższej klasie np. bezołowiowej 95, wynosi obecnie w granicach 5 złotych – ale także z koniecznością inwestowania w drogie oleje, czy procesy regeneracyjne, związane z układami spalania: zawór ERP turbodoładowania, czy też filtr cząstek stałych DPF. Użytkownicy samochodów z instalacjami LPG, nie mają z takimi komponentami większych problemów serwisowych.

Jeśli chodzi zaś o koszty utrzymania auta, warto podkreślić, że poziom oszczędności zależy przede wszystkim od stylu jazdy, zakresu wykorzystania pojazdu, a także od pojemności silnika, marki, roku produkcji, czy też od innowacyjności zastosowanej technologii LGP (najlepsze są te sekwencyjne i VI generacji). Najlepiej wdrażać instalację gazową wtedy, kiedy używamy auta na długich dystansach – przy tych mniejszych oszczędności będą mniejsze, co nie oznacza tego, że nieopłacalne!

Obliczenia! Obecnie przy wykonywaniu instalacji LPG, profesjonalne zakłady przygotowują przykładowe kosztorysy, którą są bardzo precyzyjne. Warto również używać stosunkowo dokładnych przeliczników internetowych. Dla samochodu pięcioletniego, z pośrednim wtryskiem benzyny (wielopunktowym), a także z instalacją LPG sekwencyjną, koszt użytkowania wyniesie przy 100 kilometrach niecałe 25 złotych! W porównaniu z benzyną, jest to niższa cena nawet o 45%..

Mniej agresywne zużycie podzespołów samochodu

Jak każdy wie benzyna powoduje spalanie, a to wiąże się z wysokimi temperaturami, wykorzystaniem dużej ilości agresywnych cieczy i olejów. Te z kolei doprowadzają różne podzespoły auta do szybkiego wyeksploatowania, co ma swój związek z nagromadzającą się sadzą, nieczystościami, czy osłabieniem konstrukcji podzespołów. Wykorzystując zatem instalację LPG, w mniejszym stopniu dochodzi do degradacji różnych komponentów auta, w tym silników. Mitem jest bowiem to, że gaz powoduje wyższe jego obciążenie. Oczywiście jest to nieprawdą wtedy, kiedy instalacja LPG, została precyzyjnie dobrana i w odpowiedni sposób zamontowana. Zawsze zatem należy wdrażać ją, tylko z wykorzystaniem umiejętności specjalistów z takich dedykowanych zakładów, jak AUTO-GAZ z Wrocławia.

Warto wiedzieć również, że instalacja LPG sprzyja proekologiczności. Do atmosfery nieemitowane są bowiem tak szkodliwe związki, jak w przypadku spalanej benzyny. 

Opracowanie:
Wrocław, Lutyńska 42
tel. 501 817 677
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz