Artykuł sponsorowany

Dlaczego odrobaczanie psa jest tak ważne? – Przychodnia A. Pilichowski

Dlaczego odrobaczanie psa jest tak ważne? – Przychodnia A. Pilichowski

Wielu właścicieli czworonożnych przyjaciół wciąż nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest odrobaczanie. Osoby, które zapominają o tej kwestii, narażają własne psiaki na poważne konsekwencje zdrowotne. Dlaczego odrobaczanie jest tak istotne? Jakie pasożyty mogą pojawić się u naszego pupila? Po czym poznać objawy obecności robaków? Tego dowiemy się w poniższym artykule oraz poznamy ofertę Przychodni Weterynaryjnej Amadeusza Pilichowskiego w Łodzi.

Powszechne pasożyty występujące u psów

Najczęściej występującymi pasożytami wewnętrznymi u psów są tasiemce, robaki jelitowe, nicienie płucne oraz nicienie sercowe. Ich obecność może wyrządzić naprawdę wiele szkód w organizmie naszego zwierzaka. W dużych ilościach lub określonych momentach mogą one wywołać ciężką chorobę. Dlatego tak ważne jest odrobaczanie naszych pupili. Pamiętajmy również, że pasożyty wewnętrzne psów z łatwością przenoszą się na ludzi. Ich larwy mogą być bowiem wszędzie – w futrze zwierzęcia, na trawnikach, czy w piaskownicy. Są zatem dużym zagrożeniem zarówno dla psa, jak i dla ludzi.

Objawy pasożytów u psów

Prawdopodobnie najwyraźniejszym sygnałem świadczącym o zarobaczeniu naszego psiaka będzie sytuacja, w której zwierzak będzie miał biegunkę, wymioty, czy bardzo wzdęty brzuch. Zarażony pies może być osowiały, a także może mieć matową sierść. Ponadto, mimo dobrego apetytu, u zwierzaka możemy zaobserwować spadek masy ciała. Charakterystycznym objawem jest również świąd odbytu, skutkujący tzw. ,,saneczkowaniem”.

Szczególną uwagę należy zwrócić także na drapanie się psa. Jeśli nasz zwierzak uporczywie tarza się po ziemi bądź drapie o różne przedmioty, a nie zaobserwowaliśmy u niego pcheł, to pora wybrać się na badania. Kompleksowe usługi weterynaryjne oferuje Przychodnia Weterynaryjna Amadeusza Pilichowskiego w Łodzi. Oprócz prowadzenia profilaktyki przeciwpasożytniczej, usługi Przychodni obejmują także: chirurgię miękką w pełnym zakresie, diagnostykę: USG, EKG, wieloprofilowe badania krwi, laseroterapię oraz szczepienia. Co więcej, w tym miejscu możemy zakupić również specjalistyczną karmę dla pupila oraz poradzić się w kwestii diety naszego zwierzaka.

Jak często odrobaczać zwierzęta domowe?

Regularna profilaktyka przeciwpasożytnicza to obowiązek każdego psiego właściciela. W przypadku zwierzaków w wieku szczenięcym konieczność odrobaczania jest dość częsta. Przez pierwsze pół roku należy robić to maksymalnie co miesiąc, najlepiej co dwa tygodnie. Natomiast w późniejszym etapie życia naszego pupila zalecane jest wykonywanie odrobaczania cztery razy w roku – mniej więcej co trzy miesiące. Dzięki temu uchronimy psiaka przed niechcianymi chorobami, wywołanymi przez pasożyty.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz