Materiał Partnera

Dlaczego należy przeprowadzać techniczne i okresowe przeglądy samochodów?

Dlaczego należy przeprowadzać techniczne i okresowe przeglądy samochodów?

Każdy samochód, zgodnie z przepisami, musi przejść okresowe badanie techniczne, zwane też przeglądem technicznym. Bez ważnej kontroli według prawa, nie można jeździć autem. Takie sprawdzenie należy wykonać raz w roku, ale dla nowych pojazdów ten termin jest nieco inny. Pierwszą ocenę techniczną nowego auta przeprowadza się po trzech latach, następne po dwóch, a kolejne już co roku.

Przeglądy techniczne i okresowe samochodów – kiedy przeprowadzać?

Na przeglądy okresowe natomiast należy się udać zgodnie z zaleceniami producenta. Wizyta w serwisie ma na celu sprawdzenie i wymianę płynów eksploatacyjnych oraz jeśli zajdzie potrzeba wymianę zużytych części. Na przegląd udajmy się do centrum samochodowego AUTO-BLIŹNIAK. Terminy są określane indywidualnie przez producentów, w zależności od modeli i wersji silnikowych aut. Obecnie często informuje o nich komputer pokładowy. Taki przegląd to gwarancja bezpieczeństwa, samochód regularnie serwisowany jest mniej awaryjny.

Co sprawdzane jest podczas przeglądu technicznego i okresowego samochodu?

Podczas przeglądu technicznego samochód musi przejść szczegółowe badanie, w którego trakcie zostanie sprawdzone oświetlenie zewnętrzne, ogumienie, stan układu wydechowego, poziom głośności i emisja spalin, układ kierowniczy, hamulcowy i amortyzacji. Ważne jest także obowiązkowe wyposażenie, czyli obecność gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego. Jeśli zostaną wykryte usterki, należy je usunąć i przeprowadzić dodatkowe badanie na tej samej stacji kontroli pojazdów. Natomiast podstawowym elementem przeglądu okresowego jest wymiana oleju silnikowego i filtra oleju. Dla poszczególnych modeli może ona obejmować jeszcze diagnostykę komputerową, wymianę świec, filtra powietrza, sprawdzenie klocków i tarcz hamulcowych. W centrum samochodowym AUTO-BLIŹNIAK możemy dokonać okresowego przeglądu technicznego, który co prawda nie jest obowiązkowy, ale prawidłowa eksploatacja zwiększa bezpieczeństwo, więc warto przestrzegać zaleceń producenta.

Opracowanie:
Wrocław, Kiełczowska 77 lok. 79
tel. 71 364 85 93
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz