Materiał Partnera

Dlaczego leczenie wad zgryzu jest tak ważne?

Dlaczego leczenie wad zgryzu jest tak ważne?

Często zdarza się sytuacja, że dentysta ogólny diagnozuje wadę zgryzu u dziecka i kieruje rodziców wraz z małym pacjentem do ortodonty. Jeśli jednak wada nie jest zbyt widoczna, często rodzice w obawie przed dużymi kosztami leczenia nie zabierają dziecka do specjalisty lub ulegają dzieciom, które nie chcą leczyć wad poprzez aparat ortodontyczny. To duży błąd - zobacz, dlaczego leczenie ortodontyczne dzieci jest tak ważne.

Leczenie u dzieci

Często dzieci, które nie chcą podjąć leczenia, w przyszłości żałują swoich decyzji i próbują naprawić ich skutki, jednak jest to dużo trudniejsze, gdy szczęka została już w pełni ukształtowana. Właśnie dlatego tak istotne jest rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, w jak najkrótszym czasie od wykrycia wady zgryzu u dziecka.

Większość wad zgryzu w młodym wieku da się wyleczyć, stosując aparaty czynnościowe – najlepsze efekty przynosi leczenie pacjentów w wielu 4-11 lat. Dbanie o prawidłowy rozwój i ukształtowanie żuchwy oraz szczęki przyczynia się do zapobiegania wadom wymowy, a także ma wpływ na cały organizm.

Wizyta u ortodonty

Do niedawna nie zwracano większej uwagi na wpływ wad zgryzu, na rozwój całego organizmu. Udowodniono jednak, że nieprawidłowa budowa górnych i dolnych szczęk może mieć wpływ na wiele uporczywych schorzeń objawiających się już u dzieci lub później, w wieku dorosłym. Najczęściej występująca wadą jest cofniecie żuchwy, warunkujące zaburzenia stawu szczękowo-żuchwowego, a w rezultacie szereg dolegliwości, których często nie wiążemy z wadą zgryzu. Należą do nich:

  • bóle głowy,
  • ból uszu,
  • zawroty głowy,
  • chrapanie,
  • bóle oczu,
  • bóle karku oraz pleców.

W przypadku tej wady często również występują bóle zębów, które nie mijają nawet po leczeniu kanałowym. Z tego względu w przypadku rozpoznania u siebie lub dziecka któregoś z objawów albo zdiagnozowania wady zgryzu, warto odwiedzić gabinet ortodontyczny. Zwróć uwagę, by lekarz, którego wybierasz, miał, tak jak stomatolog Marcin Dolecki, właściciel gabinetu „Mój Dentysta” w Legionowie, holistyczne podejście do leczenia ortodontycznego.

Holistyczne podejście

Lekarz stomatolog o specjalizacji z ortodoncji nie tylko diagnozuje i leczy wady zgryzu u dzieci i dorosłych, ale również diagnozuje powstałe na skutek tych schorzeń wady postawy oraz wymowy i doradza w leczeniu tych dolegliwości, a także kieruje do odpowiednich specjalistów. Holistyczne, czyli całościowe podejście do leczenia pacjenta to najszybsza i najlepsza droga do uzyskania pełni zdrowia – zajmowanie się nie jednym schorzeniem, a szeregiem powiązanych z nim pozwala na wyleczenie zespołu wad i pozbycie się dolegliwości bólowych na zawsze.

Opracowanie:
Legionowo, Husarska 28
tel. 22 784 51 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz