Materiał Partnera

Dlaczego kupno ekogroszku ze Składu Opału „Ekogroszek” to dobre rozwiązanie?

Dlaczego kupno ekogroszku ze Składu Opału „Ekogroszek” to dobre rozwiązanie?

Paliwem, które zyskuje na popularności, jest ekogroszek. Produkt ten wyróżnia między innymi niską zawartością popiołu oraz siarki, dzięki czemu podczas jego spalania nie powstają szkodliwe substancje zagrażające środowisku i naszemu zdrowiu. Dobrej jakości ekogroszek oferuje Skład Opału „Ekogroszek”. Jednak zanim skorzystamy z oferty tej wrocławskiej firmy, warto dowiedzieć się, dlaczego kupno ekogroszku w tym miejscu jest korzystne?

Kilka powodów świadczących o tym, że ekogroszek z wrocławskiego Składu Opału to dobry produkt

Zima w naszym klimacie zwykle jest chłodna, a w niektórych momentach nawet mocno mroźna. Z tego względu od wielu lat w okresie zimowym konieczne jest ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych. Sytuacja ta nie uległa zmianie nawet w ostatnich latach, gdy zima jest łagodniejsza. Oczywiście w trakcie sezonu grzewczego niemożliwa jest zmiana sposobu ogrzewania domu lub mieszkania, jednakże to dobry czas na to, aby pomyśleć o kolejnych sezonach grzewczych. Jeśli mamy ogrzewanie gazowe lub elektryczne, to z pewnością odstraszają nas rachunki za ogrzewanie. Korzystną zmianą może być wymiana sposobu ogrzewania. Jednak co wybrać? Dobrym rozwiązaniem jest ekogroszek.

Gdy zdecydujemy się na ogrzewanie domu ekogroszkiem, musimy pamiętać o tym, aby wymienić piec na nowy o klasie 5. To bardzo istotne, ponieważ tylko wtedy zobaczymy, jakie korzyści niesie ogrzewanie domu za pomocą ekogroszku. Poza tym trzeba wiedzieć, gdzie zaopatrywać się w to stałe paliwo. Mieszkańcy Wrocławia i okolic w ekogroszek wysokiej jakości mogą zaopatrzyć się w Składzie Opału „Ekogroszek”. Dlaczego kupno materiału grzewczego w tej firmie jest dobrą opcją? Przede wszystkim dlatego, że dostępny tam ekogroszek podczas spalania nie wydziela szkodliwych substancji do atmosfery i jest zgodny ze wszelkimi dyrektywami Unii Europejskiej. Podczas ogrzewania nim nie musimy martwić się o codzienne rozpalanie pieca i dorzucanie do niego. To jest możliwe dzięki temu, że ekogroszek świetnie sprawdza się w połączeniu z kotłami 5 klasy, które wyposażone są w automatyczny podajnik.

Trzeba zaznaczyć, że ogrzewanie ekogroszkiem to stosunkowo tanie rozwiązanie. Poza miałem to najtańsze paliwo stałe dostępne na rynku. Niskie koszty ogrzewania wynikają także z wysokiej kaloryczności ekogroszku. To oznacza, że mniejsza ilość spalonego ekogroszku daje takie same efekty jak np. spalenie większej ilości węgla kamiennego. Niewątpliwą zaletą ekogroszku oferowanego przez Skład Opału „Ekogroszek” z Wrocławia jest to, że po spaleniu nie pozostają duże ilości popiołu.

Co wyróżnia workowany ekogroszek z wrocławskiego Składu Opału?

Ekogroszek to paliwo, które dostępne jest w składach opału zarówno luzem, jak i w workach. Ta druga opcja polecana jest przez Skład Opału „Ekogroszek”, ponieważ w ten sposób zyskujemy gwarancje ilości oraz jakości produktu, a do tego taki opał jest łatwiej przechowywać. Poza tym łatwiej jest policzyć, ile ekogroszku spalimy w ciągu sezonu grzewczego. Ekogroszek workowany wyróżnia się także niską spiekalnością oraz wysoką kalorycznością, która sięga poziomu 28 KJ/kg. Dużą zaletą stosowania ekogroszku w workach jest też to, że po prostu wygodniej go użytkować. Wrocławski Skład Opału oferuje ekogroszek w workach po 25 kg.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz