Materiał Partnera

Dlaczego czasem lepiej wybrać autobus zamiast auta?

Dlaczego czasem lepiej wybrać autobus zamiast auta?

Własny samochód to duży komfort i wygoda, ale czasem lepiej go zostawić w garażu. Jest kilka sytuacji, w których znacznie lepiej w podróż wybrać się autobusem. Jeśli skorzystamy z usług dobrego profesjonalnego przewoźnika, nasza podróż będzie przyjemna i wygodna.

Będzie taniej

Każdy kierowca wie, że posiadanie samochodu to nie tylko wygoda, ale także spore koszty. Utrzymanie własnego pojazdu, uiszczenie wszystkich niezbędnych opłat – od ubezpieczenia po przegląd, a także tankowanie pojazdu to sprawy pochłaniające bardzo dużo pieniędzy. Jeśli pracujemy w innym mieście niż mieszkamy, jesteśmy zmuszeni do codziennych dojazdów. To naprawdę sporo kosztuje. Dodatkowo podczas dojazdów do pracy jesteśmy też narażeni na stres. Poranne korki, nieprzewidziane zdarzenia drogowe i konieczność skupienia się na prowadzeniu pojazdu, kiedy najchętniej leżelibyśmy jeszcze pod kołdrą… Trudno to wszystko nazwać przyjemnością. W takiej sytuacji naprawdę warto rozważyć zakup biletu miesięcznego na autobus. Za bilet zapłacimy znacznie mniej niż za paliwo do naszego auta. Nie będziemy się też musieli przejmować trasą – możemy wygodnie usiąść w fotelu, a czas dojazdu do pracy poświęcić na czytanie książki, szperanie w Internecie na telefonie, albo zwyczajną drzemkę. Taki jest taniej i wygodniej.

Ekologiczne dojazdy

Liczba samochodów w polskich miastach już jest bardzo duża, a z każdym rokiem aut przybywa. To rodzi wiele problemów – od braku miejsc do parkowania w centrum, przez zakorkowane trasy wjazdowe do miast, aż po smog i zatrute środowisko. Czy na pewno chcemy do tego przykładać rękę? Jeśli mamy do wyboru wygodne połączenie autobusowe a dojazd własnym autem, znacznie lepszym dla środowiska wyborem będzie właśnie autobus. Dobrze zorganizowany transport zbiorowy, który zapewniają nam prywatne firmy, takie jak Mateobus, pozwala nam sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do szkoły i do pracy. Zostawiając samochód w garażu, oszczędzimy Ziemi sporej porcji niezdrowych spalin.

Czas na relaks

Autobus to też dobry wybór, kiedy jedziemy gdzieś, by się zrelaksować. Może to być wyjazd na wakacje, weekendowy wypad lub zwykłe odwiedziny u znajomych w sąsiednim mieście. Dojeżdżając autobusem, w trakcie podróży możemy podziwiać widoki, czytać książkę, przeglądać czasopisma – po prostu się relaksować. Jadąc autobusem, nie będziemy też musieli martwić się o to, czy możemy pozwolić sobie na kufel piwa czy lampkę wina. Możemy dobrze się bawić bez obaw, że nie będziemy mieli jak wrócić do domu. Wiele osób ma złe doświadczenia ze starymi autobusami, których używa głównie PKS. Na szczęście na rynku działają też prywatne firmy. Mateobus organizuje przewozy osób na terenie Pomorza – ze Stargardu Gdańskiego do Tczewa i na innych trasach. Firma używa nowoczesnych, komfortowych autobusów i zatrudnia doświadczonych kierowców. Korzystając z jej usług, będziemy bezpieczni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz