Materiał Partnera

Dlaczego budowa pod klucz to dobry wybór?

Dlaczego budowa pod klucz to dobry wybór?

Budowa domów pod klucz staje się coraz bardziej popularna. Nie ma w tym nic dziwnego – takie rozwiązanie ma dużo zalet i pozwala zaoszczędzić czas. Proces budowy to wiele nerwów, ważnych decyzji do podjęcia i spraw do załatwienia. Usługi budowy pod klucz znacząco ułatwiają i usprawniają pracę. Na czym konkretnie taka inwestycja polega? Czy każda firma budowlana oferuje postawienie domu gotowego do zamieszkania?

Budowa domów gotowych do zamieszkania

Domy pod klucz to budynki, w których można od razu zamieszkać, a wymagają jedynie umeblowania. Największą zaletą tego rozwiązania jest oszczędność czasu oraz kompleksowość dzięki powierzeniu całej pracy nad domem jednej firmie budowlanej.

Na czym polega budowa pod klucz?

Budynek powstaje etapami. Na każdym z nich wykonuje się inne prace budowlane, a cały proces może się zakończyć na stanie deweloperskim, czyli do wykończenia, lub pod klucz, gotowym do zamieszkania.

Etapy powstawania domu:

  • stan zerowy, podczas którego wytycza się fundamenty, buduje piwnicę, wykonuje się także izolacje termiczne podziemnych elementów – powstaje zarys budynku, 

  • stany surowe: otwarty i zamknięty, powstają mury, stropy, dach, a następnie instalacje oraz posadzki. Na etapie stanu surowego zamkniętego wykonuje się również docieplanie elewacji,

  • wykończenia wnętrz oraz montaż, czyli malowanie, układanie płytek, ale również docieplanie poddaszy i całego budynku.

Na tym etapie prace firmy remontowo-budowlanej się kończą, a dom jest gotowy do zamieszkania po dokonaniu niezbędnych formalności.

Kompleksowa budowa domów, czyli stan deweloperski a pod klucz

W budownictwie stan nowego domu czy mieszkania można określić na dwa sposoby: gotowy do zamieszkania lub niewykończony. Za stan deweloperski uznaje się wnętrze, w którym są instalacje, tynki, wylewki, ale brak w nim wykończenia. Zatem przed przeprowadzką konieczne jest skorzystanie z usług remontowych, często przeprowadza się także ocieplanie domów. Dom pod klucz jest gotowy do zamieszkania bez konieczności zatrudniania firmy remontowej, brakuje w nim jedynie mebli. Przedsiębiorstwa oferujące usługi budowlane coraz częściej działają kompleksowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów. Poza doprowadzeniem budynku do stanu surowego zamkniętego dbają również o usługi wykończeniowe. Poszukując firmy świadczącej usługi remontowo-budowlane, warto sprawdzić Przedsiębiorstwo budowlane Ciechbud, w branży od 1999 roku. W ofercie można znaleźć:

  • usługi ogólnobudowlane,

  • doradztwo budowlane, 

  • docieplanie budynków, 

  • docieplanie poddaszy, 

  • przebudowy, remonty, 

  • kompleksowe wykończenia wnętrz.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz