Artykuł sponsorowany

Dla kogo terapia polem magnetycznym, czyli magnetoterapia?

Dla kogo terapia polem magnetycznym, czyli magnetoterapia?

Magnetoterapia jest powszechnie wykorzystywana w rehabilitacji. Poprzez oddziaływanie pola magnetycznego na wybrane komórki możliwe jest zmniejszenie bólu. To również sposób, aby przyśpieszyć proces gojenia ran. Gdzie można zapisać się na zabieg magnetoterapii? Czy są przeciwskazania, które uniemożliwiają skorzystanie z tej formy rehabilitacji? O czym powinni pamiętać pacjenci zainteresowani magnetoterapią?

Jak działa terapia polem magnetycznym?

Podczas rehabilitacji polem magnetycznym najczęściej wykorzystuje się specjalne urządzenia, które wytwarzają pole magnetyczne. Współcześnie coraz rzadziej specjaliści stosują magnesy, ale terapia może zostać przeprowadzona przy ich użyciu.

Efektem wystawienia części ciała, np. nogi, na działanie pola magnetycznego jest wywołanie zmiany w obrębie komórek. Zostają one pobudzone, w efekcie czego dociera do nich m.in. więcej substancji odżywczych i tlenu. Sprawniejsza niż dotychczas praca poszczególnych komórek przekłada się na samopoczucie pacjenta, np. złagodzenie bólu.

Gdzie zapisać się na magnetoterapię?

W Polsce jest wiele ośrodków, w których można przeprowadzić terapię polem magnetycznym. Osoby zainteresowane leczniczym turnusem, mogą skorzystać z oferty np. Jarosławskiego Katolickiego Stowarzyszenia Charytatywnego im. Ojca Pio w Radawie.

Zazwyczaj dla uzyskania optymalnych efektów specjaliści zalecają cały cykl zabiegów. Z tego też względu turnus, podczas którego można skorzystać również z innych terapii, wydaje się dobrym rozwiązaniem. Aby pacjent zauważył różnicę, będzie musiał poddać się co najmniej 10 zabiegom.

Terapia polem magnetycznym – rozwiązanie dla każdego?

Mimo że terapia polem magnetycznym jest skuteczna, to nie jest przewidziana dla wszystkich. Zabieg przeprowadza lekarz rehabilitant i to właśnie on, po wykonaniu wywiadu z pacjentem, powinien zdecydować, czy można u niego przeprowadzić magnetoterapię.

Jakie schorzenia wykluczają skorzystanie z terapii polem magnetycznym? Ostra infekcja, zdiagnozowanie choroby serca czy nowotworu – to kilka przeciwskazań do wykonania zabiegu. Magnetoterapii nie przeprowadza się także u kobiet w ciąży.

Komu zaleca się skorzystanie z terapii polem magnetycznym? Wskazaniami są m.in.: migreny i częste bóle głowy, zmiany zwyrodnieniowe np. kręgosłupa i stany pourazowe. Po stłuczeniu czy złamaniu kończyny pacjent najczęściej nie od razu odzyskuje pełną sprawność. Odpowiednia liczba zabiegów magnetoterapii pozwala szybciej powrócić do aktywności sprzed wypadku. Wskazaniem do przeprowadzenia terapii są również reumatoidalne zapalenie stawów i osteoporoza.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz