Materiał Partnera

Diamentowe materiały ścierne w kamieniarstwie – polerki krawędziowe oraz kątowe

Diamentowe materiały ścierne w kamieniarstwie – polerki krawędziowe oraz kątowe

Kamieniarstwo to rzemiosło, które zajmuje się profesjonalną obróbką kamienia. Im lepszy sprzęt posiadamy, tym łatwiejszy i przyjemniejszy staje się zawód kamieniarza. Wybór właściwej ściernicy odpowiada za efekt pracy, którą wykonujemy na danym kamiennym elemencie. Im gładsza i lepiej obrobiona krawędź lub powierzchnia, tym bardziej zadowolony będzie klient.

Ziarno w materiałach ściernych

Kluczowym elementem warunkującym trwałość i funkcjonalność ściernic jest grubość oraz rodzaj ziarna, z jakiego zostały wykonane. Do najbardziej cenionych materiałów zalicza się diament. To właśnie dzięki temu minerałowi jesteśmy w stanie bez problemu ścierać i polerować twarde, skalne elementy. Im twardsze ścierniwo, tym większa jest jego wartość ścierna. Grubość ziarna dobieramy, biorąc pod uwagę głównie rodzaj obróbki oraz gładkość powierzchni, którą chcemy używać.

Ściernice diamentowe BOSH DP oraz DR

Dzięki małym otworom wewnętrznym, seria ta doskonale nadaje się do boczkarek jednogłowicowych i wielogłowicowych. Poler jest bardzo wydajny i nie ulega szybkiemu zużyciu, nawet w przypadku polerowania tak twardych powierzchni, jak granit. Warto zwrócić szczególną uwagę na ściernicę PREMIUM 3-CUT, która dzięki trzem charakterystycznym nacięciom zapobiega przypalaniu w boczkarkach z małą ilością wody. W typie DP wyróżniamy również ściernice Sponge, które są swego rodzaju „gąbkami”, przeznaczonymi gównie do polerowania takich materiałów, jak kwarcyt lub szkło. Ściernice DR sprawdzają się w obróbce betonu, lastryka, a także granitu. Do najczęściej wybieranych ściernic typu DR można zaliczyć między innymi: DR Long Time oraz DR „Agresywna” z wkładkami diamentowymi.

Ściernice DIAPLA METAL oraz FICKERT

Wszystkie ściernice z serii DIAPLA METAL stosuje się do obróbki wstępnej betonu, lastryka, granitu oraz marmuru. Montuje się je w dowolny sposób, w zależności od rodzaju – na rzep lub przy pomocny licznych otworów. FICKERT składają się z elementów syntetycznych i diamentowych. Są bardzo wytrzymałe i dają naprawdę intensywny połysk granitu podczas szlifowania na mokro. Znaną firmą produkującą dobrej jakości ściernice typu FICKERT jest ABRESSA. Szeroki wybór ściernic wraz z ich szczegółowymi charakterystykami znajdziemy na stronie krzemex.pl.

Ściernice stosowane na sucho

Do ściernic stosowanych wyłącznie na sucho zaliczamy przede wszystkim wszelkiego rodzaju  polerki filcowe, przeznaczone do ostatniego etapu polerowania granitu i marmuru. Nadają one nie tylko połysk, ale również pozwalają na wydobycie głębi koloru kamienia. Ściernice filcowe występują również w typie FICKERT.

Opracowanie:
Żywiec, Rolnicza 32a
tel. 33 861 06 71
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz