Materiał Partnera

Diagnozowanie i leczenie chorób układu nerwowego u dzieci – specjalista neurolog dziecięcy i lekarz pediatra Aleksandra Wierzbicka

Diagnozowanie i leczenie chorób układu nerwowego u dzieci – specjalista neurolog dziecięcy i lekarz pediatra Aleksandra Wierzbicka

Schorzenia neurologiczne u dzieci bywają niebezpieczne. Dlatego, gdy rodzice zauważą u malucha niepokojące objawy takie jak np. opóźnienie w wykonywaniu przez dziecko czynności takich jak np. mówienie, to nie wolno zwlekać i należy udać się z nim do neurologa dziecięcego takiego jak Aleksandra Wierzbicka. To lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu nerwowego u najmłodszych pacjentów.

Co powinno skłonić nas do odwiedzenia neurologa dziecięcego?

Gabinet neurologiczny dla dzieci należy odwiedzić wtedy, gdy pojawią się u malca takie objawy jak m.in.:

  • rozluźnione mięśnie,

  • bóle głowy,

  • opóźniony rozwój ruchowy,

  • problemy z trzymaniem przedmiotów,

  • napady drgawkowe,

  • tiki nerwowe,

  • problemy z koncentracją,

  • nadpobudliwość.

Jak diagnozuje się choroby neurologiczne u dzieci?

W sytuacji występowania powyższych objawów konieczne jest badanie neurologiczne dziecka u neurologa dziecięcego takiego jak Aleksandra Wierzbicka, która prowadzi swój gabinet w Świebodzinie, na terenie województwa lubuskiego. Rodzice często zastanawiają się, jak ono wygląda. W skrócie – zwykle specjalistka przeprowadza wywiad z opiekunami, sprawdza odruchy malca oraz bada głowę, postawę, kończyny i sposób chodzenia. Czasem zleca wykonanie badań laboratoryjnych czy radiologicznych.

Jak przebiega leczenie chorób układu nerwowego u najmłodszych?

Możliwe jest zapobieganie niektórym chorobom układu nerwowego u dzieci, oprócz oczywiście tych wywołanych mutacjami genetycznymi. Szczególnie ważne są szczepienia przed ciążą (np. przeciwko różyczce) oraz zachowania przyszłej mamy. Zaleca się całkowitą rezygnację z palenia papierosów czy alkoholu.

Natomiast leczenie chorób neurologicznych u dzieci najczęściej polega na podawaniu odpowiednich lekarstw. Istotnym elementem jest też dieta, która musi być prawidłowo skomponowana w taki sposób, aby wspierała pracę mózgu i układu nerwowego. Ponadto jak podpowiada neurolog dziecięcy Aleksandra Wierzbicka, bardzo ważna jest rehabilitacja, dzięki której możliwa jest poprawa sprawności funkcjonalnej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz