Materiał Partnera

Diagnostyka i naprawa automatycznych skrzyń biegów

Diagnostyka i naprawa automatycznych skrzyń biegów

Automatyczne skrzynie biegów są doceniane przez licznych kierowców, którzy podkreślają komfort i bezawaryjność tego rozwiązania. Wielu z nich nie przestrzega jednak zasad prawidłowego użytkowania automatów, co prowadzi do awarii lub szybszego zużycia. Niektóre usterki skrzyń mogą też wynikać z gorszej jakości wykonania. Jeśli planujemy kupić samochód używany, koniecznie musimy sprawdzić stan automatycznej skrzyni biegów przed dokonaniem zakupu.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Diagnostyka automatycznych skrzyń biegów obejmuje kilka czynności. Jak wykonaniem zajmie się serwis automatycznych skrzyń biegów. Po pierwsze sprawdzony zostanie stan oleju. Zdania na temat konieczności wymiany oleju są podzielone, jednak ich producenci często sami ją zalecają ze względu na starzenie się substancji i utratę jej właściwości. Jak rozpoznać, że nadszedł moment na wymianę oleju w automatycznych skrzyniach biegów? Auto przestaje przyspieszać mimo zwiększania obrotów. Możemy poczuć szarpanie i przeciąganie biegów. Wymiana może odbyć się metodą statyczną lub dynamiczną. Jeśli samochód nie jest serwisowany często, lepszym wariantem będzie dynamiczna wymiana oleju. Mechanik wymieni nawet środek z samego dna konwertera i koszy sprzęgłowych, a nie tylko jego część, jak w przypadku metody statycznej. Nie ignorując oznak wskazujących na konieczność wymiany oleju, jesteśmy w stanie uniknąć poważniejszych awarii, a tym samym nie generujemy dodatkowych kosztów.

Przegląd automatycznych skrzyń biegów u specjalisty

Kierując się do warsztatu zajmującego się naprawą skrzyń biegów, otrzymamy kompleksową weryfikację stanu urządzenia. Jak podkreślają fachowcy z firmy Automatyczne Skrzynie Naprawa Piotr Kozioł, oprócz kontroli stanu oleju ważne jest także sprawdzenie, czy temperatura wewnątrz mechanizmu nie jest zbyt wysoka i czy ciepło jest odpowiednio odprowadzane. Automat jest też kontrolowany pod względem szczelności i poprawności działania. Przegląd automatycznych skrzyń biegów należy wykonywać raz lub dwa razy w roku, aby przeciwdziałać poważniejszym awariom i kosztom. Jednocześnie należy każdorazowo sprawdzić stan urządzenia, jeśli zauważymy jakąś nieprawidłowość w jego działaniu. Mogą nią być dziwne dźwięki dochodzące spod maski lub wspomniane wcześniej szarpnięcia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz