Artykuł sponsorowany

Deratyzacja - usuwanie szczurów krok po kroku

Deratyzacja - usuwanie szczurów krok po kroku

Szczury to kłopotliwe gryzonie, które potrafią wyrządzić wiele szkód i niezwykle szybko się rozmnażają. Dlatego jeśli zalegną się w bloku, magazynie, przechowalni czy sortowni, bardzo trudno jest je wytępić. Jest to konieczne, ponieważ uszkadzają rury wodociągowe, przegryzają przewody elektryczne, telekomunikacyjne, światłowody, wyjadają zapasy, pozostawiają odchody, a także roznoszą wiele pasożytów i chorób. Skuteczną walkę ze szkodnikami umożliwia deratyzacja. Na czym polega?

Co to jest deratyzacja?

Proces deratyzacji to różnego rodzaju działania, których celem jest zwalczanie szkodliwych gryzoni, w tym szczurów. Aby skutecznie pozbyć się nieproszonych gości, specjaliści od deratyzacji wykorzystują różne sposoby walki ze szkodnikami.

Do metod deratyzacji należą:

  • metody mechaniczne, takie jak pułapki na szczury oraz pułapki żywołowne,
  • metody chemiczne, np. trutki w postaci granulatów, proszków, kremów czy past,
  • metody biologiczne.

Dobór właściwego sposobu eliminacji gryzoni zależy od wielkości obiektu oraz stopnia zainfekowania szkodnikami. Deratyzacją zajmują się profesjonalne firmy DDD, świadczące usługi dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji na terenie całej Polski. Jedną z nich jest firma Bogel z Wrocławia, posiadająca niezbędne kwalifikacje do świadczenia tego typu usług.

Na czym dokładnie polega deratyzacja? Sprawdźmy, jak krok po kroku specjaliści tępią szczury, stanowiące zagrożenie dla człowieka głównie z racji szkód, których dokonują oraz chorób, które roznoszą.

Na czym polega deratyzacja?

Skuteczna deratyzacja składa się z trzech istotnych kroków:

  1. Dokładne rozpoznanie, z jakim rodzajem szkodników mamy do czynienia, w celu doboru właściwej metody deratyzacji. Należy też zorientować się, jakiej wielkości populacja gryzoni zagnieździła się w budynku, w którym zamierzamy przeprowadzić deratyzację.
  2. Przeprowadzenie procesu deratyzacji przy wykorzystaniu właściwych metod, dostosowanych do stopnia zagrożenia. Najskuteczniejszym sposobem walki ze szczurami jest deratyzacja chemiczna. Zwłaszcza, jeśli szkodników jest wiele.
  3. Dokładne posprzątanie obiektu, w którym przeprowadzono deratyzację, aby uniknąć zanieczyszczenia otoczenia. Deratyzacyjne środki chemiczne są toksyczne, dlatego tak istotne jest, aby umiejętnie się z nimi obchodzić!

Jak zabezpieczyć obiekty przed szczurami?

Deratyzacja nie jest końcem walki ze szczurami. Należy zadbać o prewencję, aby nie dopuścić do kolejnej inwazji gryzoni. Co zrobić, aby w naszym budynku, magazynie czy zakładzie znowu nie pojawiły się szczury? Należy podejmować regularne czynności, które zapobiegają przed dostawaniem się szkodników do budynków. Ważne jest też zakładanie stacji deratyzacyjnych, które pozwalają sprawdzić, czy szkodniki pojawiły się w naszym budynku. Jeśli okaże się, że szczury powróciły, konieczne będzie ponowne przeprowadzenie procesów deratyzacji.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz