Materiał Partnera

Deakaryzacja i dezodoryzacja! Na czym polegają te procesy?

Deakaryzacja i dezodoryzacja! Na czym polegają te procesy?

Dzisiejsza branża DDD, to nie tylko deratyzacja, dezynsekcja, czy dezynfekcja. Obecnie wyróżnia się również czwarte i piąte „D”, na które składają się procesy deakaryzacji oraz dezodoryzacji. Pierwszy z nich związany jest z usuwania z pomieszczeń roztoczy oraz alergenów, drugi zaś to nic innego, jak neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Dowiedz się, na czym polegają te dwie coraz częściej wykonywane usługi!

Profesjonalna deakaryzacja

Deakaryzacja to proces usuwania z pomieszczeń roztoczy, alergenów, a także różnego rodzaju mikroorganizmów wraz z nich wszystkimi formami przetrwalnikowymi. Działania związane z eliminacją tego typu zagrożenia, są szczególnie ważne dla osób chorujących na alergie wziewne, astmę, czy inne schorzenia układu oddechowego oraz skóry. Profesjonalna i kompleksowa deakaryzacja jest również częścią prozdrowotnych standardów infrastruktury szkół, przedszkoli, czy też ośrodków zdrowia: szpitali, przychodni, klinik, gabinetów lekarskich, a także salonów kosmetycznych, w tym również fryzjerskich.

Na czym zaś polega ten coraz chętniej wykorzystywany przez klientów indywidualnych, biznesowych i instytucjonalnych proces? Przede wszystkim jest on wykonywany przy użyciu generatorów ozonu, który jest gazem o wysokich właściwościach bakteriobójczych i dezynfekcyjnych. Warto przy tym wiedzieć, że odpowiednie jego wykorzystanie nie tylko pozwala usunąć różnego rodzaju zagrożenia w pomieszczeniach, ale także zabezpieczyć je na wiele tygodni! Specjalistyczną deakaryzację powinno powtarzać się, co kilka miesięcy, a w przypadku niektórych podmiotów znacznie częściej. Mowa między innymi o zakładach przetwórstwa spożywczego, które muszą spełniać normy HACCP, czy GHP, a także o wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych, wykorzystujących różnego rodzaju parki maszynowe – pamiętaj warstwy kurzu np. na liniach produkcyjnych mogą doprowadzić do uszkodzenia ich mechanizmów, do pożaru, a także podrażniania śluzówki nosa i ust pracowników!

Neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów

Proces usuwania roztoczy, często jest powiązany z neutralizowaniem nieprzyjemnych zapachów, do czego również można zastosować ozon w odpowiednich stężeniach. Działania związane z dezodoryzacją są zaś wykorzystywane często przy zawilgoceniach budynków, po ich zalaniach, przy usuwaniu zapachu po zwłokach, czy też po zwierzętach. Usługi neutralizacji nieprzyjemnych zapachów, są dzisiaj zatem wykorzystywane przez liczne przedsiębiorstwa, klientów indywidulanych, jak i przez gospodarstwa rolne! Warto bowiem pamiętać, że w branży DDD, panuje zasada, która mówi o tym, że tam gdzie występuje nieprzyjemny, uciążliwy zapach, tam znajdują się siedliska niebezpiecznych dla zdrowia człowieka mikroorganizmów. Warto zatem korzystać z szerokich usług takich podmiotów, jak firmy MicroOzone – Oxy3.pl – prowadzonej przez Macieja Monikowskiego! Jest to jedno z najlepszych przedsiębiorstw branży DDD, w okolicach Warszawy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz