Materiał Partnera

Dbaj o swoje zęby już od najmłodszych lat, z pomocą swojego dentysty

Dbaj o swoje zęby już od najmłodszych lat, z pomocą swojego dentysty

Aby mieć piękne zęby, trzeba o nie odpowiednio dbać. Podstawą jest oczywiście codzienna higiena jamy ustnej, ale warto też pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym, w celu dokonania przeglądu, a jeśli pojawią się jakieś problemy, to również w celu leczenia zębów, czy wykonania uzupełnień i protez. Do dentysty warto też zaprowadzić nasze pociechy, by jak najwcześniej się z nim oswoiły. Z naszego artykułu dowiesz się więcej.

Profilaktyka i leczenie próchnicy

Lekarze stomatolodzy świadczą usługi zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przecież już o zęby mleczne trzeba dbać, aby je zabezpieczyć, warto wykonać takie zabiegi jak lakierowanie i lakowanie zębów. Choć wiele osób sądzi, że są one tym samym, to jednak nieco się różnią. Oba są zabiegami profilaktycznymi, a ten pierwszy polega na wypełnieniu bruzd znajdujących się na powierzchni zębów trzonowych. Dzięki temu nie odkłada się w nich płytka, bardziej skuteczne jest też czyszczenie. Lakierowanie zębów natomiast to nałożenie na nie lakieru o dużej zawartości fluorków, które wzmacniają szkliwo.

Jakie usługi świadczy gabinet stomatologiczny?

Stomatolodzy prywatnie świadczą też usługi protetyczne, oraz wiele innych zabiegów, które niezbędne są dla utrzymania zdrowia i estetycznego wyglądu jamy ustnej. W gabinecie Małgorzaty Matyńkowskiej lek. stomatolog można skorzystać na przykład z takich procedur, jak:

  • odbudowa zębów,
  • wybielanie zębów,
  • piaskowanie zębów,
  • rtg zębów,
  • licowanie przebarwionych zębów.

W ramach protetyki stomatologicznej dentysta także służy pomocą i poradą, odnośnie tego, jaki rodzaj protezy wybrać. Obecnie na rynku istnieje wiele metod uzupełniania braków w uzębieniu, począwszy od implantów, po tradycyjne protezy akrylowe. Jeśli rozważasz przewagę mostów porcelanowych nad protezami na zasuwach, zapytaj dobrego lekarza stomatologa. Warto dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i znaleźć rozwiązanie, które będzie dla nas najkorzystniejsze.

Opracowanie:
Biała Podlaska, Warszawska 4 lok. 12
tel. 601 920 917
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz