Artykuł sponsorowany

Dariusz Kaszyca: urządzenia niezbędne do stworzenia instalacji solarnej

Dariusz Kaszyca: urządzenia niezbędne do stworzenia instalacji solarnej

Planujesz montaż instalacji solarnej, ale nie wiesz, czy takie rozwiązanie będzie opłacalne w naszym klimacie? Z pomocą doświadczonych fachowców z firmy Dariusza Kaszycy dobierzesz elementy systemu solarnego, które zapewnią wysoką efektywność poboru energii oraz bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdź, z jakich urządzeń składa się instalacja, i co warto wiedzieć przed rozpoczęciem budowy systemu.

Instalacja solarna – z czego się składa?

Przyjmuje się, że 4-osobowa rodzina potrzebuje co najmniej dwóch kolektorów płaskich lub jednego próżniowego. Jak wskazuje specjalista z firmy Dariusza Kaszycy, ich wielkość nie przekłada się na faktyczną ilość dostarczanego ciepła. Podstawowym parametrem, jaki należy wziąć pod uwagę jest powierzchnia czynna, która zamienia promieniowanie słoneczne na ciepło.

Przyjmuje się, że standardowa powierzchnia apertury kolektorów płaskich wynosi ok. 4-4,5 m2, zaś próżniowych – 3 m2. W przypadku większych wartości można spodziewać się częstych przegrzewów płynu solarnego w instalacji. Korzystając ze wsparcia fachowców mogą Państwo zapomnieć o zagotowaniu glikolu i cieszyć się sprawnym systemem

– wyjaśnia specjalista.

Firma Dariusza Kaszycy – systemy solarne

W systemach solarnych montuje się zazwyczaj zbiorniki c.w.u. wyposażone w dwie wężownice grzewcze. Ekspert z firmy Kaszycy zaznacza, że kocioł grzewczy podgrzewa wodę wyłącznie w górnej części zbiornika. Co za tym idzie, jeżeli kolektory słoneczne nie pracują, urządzenie nie zdezynfekuje wody w całym zbiorniku. Zaopatrując się w dodatkowe orurowanie i sprzęt zapewnisz obieg wody w całej objętości zbiornika (dezynfekcja termiczna). Aby cała instalacja działała prawidłowo, należy zapewnić właściwe odpowietrzenie – w tym celu montuje się odpowietrzniki, które zamykają się automatycznie po uruchomieniu systemu. Usuwanie powietrza z instalacji podczas pracy jest możliwe dzięki separatorom powietrza, do których przyłącza się proste odcinki rurociągu, które zapewniają stabilny przepływ płynu solarnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz